Starbucks będzie oddawał całość resztek jedzenia potrzebującym

Starbucks będzie oddawał całość resztek jedzenia potrzebującym Źródło: źródło/flickr.com, wikimedia.org

Znana na całym świecie amerykańska sieć kawiarni zamierza pomóc potrzebującym. Starbucks zobligował się bowiem do przekazywania 100% resztek jedzenia bankom żywności w ramach akcji FoodShare.

Starbucks już zawiązał współpracę z organizacjami charytatywnymi zajmującymi się problemem niedożywienia - Food Donation Connection i Feeding America. Dzięki tej kooperacji planuje się dostarczyć około pięciu milionów posiłków dla najbardziej potrzebujących.

Już od 2010 roku Starbucks bierze udział w akcji minimalizacji odpadów spożywczych. Jej celem było m.in. przekazywanie resztek ciast z kawiarni. Zdaniem Jan Maly, menedżerki Starbucksa ds. żywności, największe problemy amerykańskiemu gigantowi nastręczył wtedy transport jedzenia.

"Wyzwaniem było znalezienie sposobu na zachowanie jakości żywności podczas dostawy" - mówi Maly.

Teraz w ramach akcji FoodShare wszystkie resztki jedzenia będą przekazywane organizacjom charytatywnym w ciągu 24 godzin. Sam pomysł, by Starbucks wziął udział w akcji wysunęły właśnie te organizacje. Powiedział o tym John Kelly, wiceprezes Starbucksa.

"Oni zobaczyli, że my mamy potrzebę zrobić jeszcze więcej i znaleźli sposób, by jeszcze lepiej wykorzystać naszą wielkość, dzięki czemu nakarmimy więcej osób".

Według danych amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, 15 milionów dzieci z USA żyje w gospodarstwach domowych, gdzie dostęp do jedzenia jest ograniczony. Z kolei około 50 milionów Amerykanów codziennie walczy, by nie odczuć głodu. Rocznie w Ameryce marnuje się około 32 miliony ton jedzenia.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO
Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: independent.co.uk pt Następny artykuł