Tu powinna być zastosowana najsurowsza z możliwych kar, być może nawet specjalnie na tę okoliczność przywrócona w polskim prawie” – powiedziała Ewa Stankiewicz w TVP Info i Telewizji Republika. 

Dziennikarka od początku zajmowała się tematem katastrofy smoleńskiej. Bazując na zbieranych przez siebie materiałach przekonuje, że Rosjanie zabili prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Szefowa stowarzyszenia „Solidarni 2010” twierdzi, że jednym z największym winowajców w sprawie jest były premier Donald Tusk.

– Tusk jest jednym z największych winowajców w tej sprawie. Mówię o doprowadzeniu do katastrofy, o rozdzieleniu wizyt, o działaniach na szkodę polskiego prezydenta wspólnie z władzami Rosji, czyli dogadywaniu się z władzami Rosji ponad głową polskiego prezydenta. Ale mówię też o największej jego zbrodni, czyli zdradzeniu polskich interesów po katastrofie smoleńskiej – mówiła w Telewizji Republika.

Stankiewicz przekonuje, że to Donald Tusk podjął decyzję o przekazaniu śledztwa Rosjanom, przez co do dziś w Polsce nie ma wraku prezydenckiego samolotu ani czarnych skrzynek. Dziennikarka uważa, że były premier powinien zostać skazany na najsurowszą z możliwych kar, czyli karę śmierci.

– Tu powinna być zastosowana najsurowsza z możliwych kar, być może nawet specjalnie na tę okoliczność przywrócona w polskim prawie, dlatego że to jest taka zdrada interesów narodowych, z jaką nie mieliśmy do czynienia – jeśli chodzi o skalę – od czasów Targowicy – przekonywała również w TVP Info.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: dziennik.pl

...

Zobacz również