Ręce opadają. Piotrowicz twierdzi, że był ofiarą stanu wojennego

Ręce opadają. Piotrowicz twierdzi, że był ofiarą stanu wojennego

Stanisław Piotrowicz jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci obozu rządzącego, która wzbudza wśród opinii publicznej szczególne emocje. Wiadomo bowiem, że w okresie PRL współpracował z komunistycznymi władzami, a dziś stara się kreować na istotnego członka ówczesnej opozycji. Co więcej, polityk sam nazywa się ofiarą tamtego systemu.

Stanisław Piotrowicz urodził się 19 lipca 1952 roku. W 1976 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a dwa lata później udało mu się zdać egzamin prokuratorski. Jeszcze w latach 70. XX wieku wstąpił także do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i pracował jako prokurator w Krośnie.

Czy Stanisław Piotrowicz jest ofiarą stanu wojennego?

Te fakty z życia posła często przytaczane są w kontekście jego obecnej pozycji na scenie politycznej. Sam Piotrowicz stara się jednak ewidentnie kreować na członka opozycji antykomunistycznej, negując niejako swoje prosystemowe działania w okresie PRL. Co zadziwiające, polityk posuwa się w tych twierdzeniach coraz dalej. Osoby, które pamiętają najtrudniejszy prawdopodobnie okres w powojennej historii Polski są więc oburzone jego najnowszym publicznym stwierdzeniem. - Wbrew sugestiom jestem też ofiarą stanu wojennego - powiedział Stanisław Piotrowicz bezpośrednio w wywiadzie z dziennikarzem Polskiego Radia.

Reakcja Polaków na najnowszy wywiad posła PiS

Duża część opinii publicznej jest oburzona zadziwiającym stwierdzeniem człowieka, który pracował jako prokurator w okresie PRL, a dziś uważa się za kogoś pokrzywdzonego przez dawny system. Internauci w licznych komentarzach krytykują postawę posła, której do tej pory nie skomentowali jego obecni partyjni koledzy oraz przełożeni z rządzącego od 2015 roku w Polsce Prawa i Sprawiedliwości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ "Piotrowicz to jeden z licznych przykładów hipokryzji obozu rządzącego, może też jeden z najjaskrawszych przykładów"; "Brawo wyborcy PiS, macie swojego męczennika z czasów PRL... W czasie gdy jedni walczyli o wolność, wasz męczennik dążył do ich skazywania, no ale robił to pewnie z konieczności, aby nie zniszczyć swojej kariery, więc wielbcie go, bo on to robił tylko dla kariery, a nie dlatego, bo nienawidził opozycji"; "Normalne, demokratyczne warunki nie pozwalają zwykle oddzielić ziarna od plew. Piotrowicz kiedyś tego egzaminu nie zdał, problemem jest, że i dzisiaj jest mnóstwo chętnych żeby go oblać, robiąc pseudokariery na fali dobrej zmiany" - pisali w internetowych komentarzach wyborcy, uderzając przy tym często nie tylko w Stanisława Piotrowicza, ale także w samo Prawo i Sprawiedliwość.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło uderzyła w Donalda Tuska! Przełomowa deklaracja byłej premier
  2. PiS wydaje fortunę na socjal. Miażdżące wyniki badania mówią same za siebie
  3. Jak się ubrać do teatru? Praktyczne porady stylisty
  4. Zwyrodnialcy! Gwałcili zwierzęta, wszystko nagrywali dla zabawy i publikowali
Następny artykuł