Piotrowicz GROZI Gersdorf! Miażdżąca odpowiedź

Piotrowicz GROZI Gersdorf! Miażdżąca odpowiedź Źródło: fot. YouTube

Małgorzata Gersdorf wróciła we wtorek z urlopu i z dumą podjęła swoje obowiązki w Sądzie Najwyższym, nie akceptując decyzji PiS o jej przejściu w stan spoczynku. Stanisław Piotrowicz skomentował całą sytuację, nie pozostawiając na Gersdorf suchej nitki.

Komentarz Piotrowicza na temat byłej (zdaniem obozu rządzącego) I prezes Sądu Najwyższego pojawił się na antenie Radia Maryja. - Mamy do czynienia z niebywałą sytuacją, że oto sędziowie powiadają, że nie będą przestrzegać obowiązującego w państwie porządku prawnego. Najlepszym dowodem jest to, że zgodnie z obowiązującym prawem od 4 lipca pani profesor Małgorzata Gersdorf jest już sędzią w stanie spoczynku, a zatem tzw. sędzią-emerytem, więc nie może wykonywać żadnych czynności służbowych - stwierdził Stanisław Piotrowicz. Poseł PiS dodał również, że Małgorzata Gersdorf naraża się na odpowiedzialność dyscyplinarną i może być pozbawiona stanu spoczynku. Chodzi o to, że sędzia w stanie spoczynku wciąż korzysta z licznych przywilejów, szczególnie finansowych. Pozbawienie tych przywilejów oznaczałoby, że Gersdorf pobierałaby znacznie niższą emeryturę. Te słowa oburzyły dziennikarzy, a także polityków opozycji.

Stanisław Piotrowicz zmasakrowany! Zdecydowany sprzeciw wobec słów posła PiS

Całą Polskę oburzyły słowa Stanisława Piotrowicza. Znienawidzony przez wielu polityk ma za sobą ciemną przeszłość - służył władzom komunistycznym, które wychwalały go za skuteczność i posłuszeństwo. Opozycja szybko przypomniała mu o tym oraz niedelikatnie pouczyła, że nie powinien wypowiadać takich słów o I prezes SN. - Komunista Piotrowicz w swoim żywiole. Może straszyć i szantażować. Obrzydliwa postać. Dziś zamordystyczna twarz PiS - napisał wiceprzewodniczący PO, Tomasz Siemoniak. - I Prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf wraca do pracy z urlopu, a prokurator Piotrowicz - gdzie? - w Radiu Maryja straszy ją odpowiedzialnością dyscyplinarną, czyli nawet pozbawieniem stanu spoczynku. Od władz PRL dostał Brązowy Krzyż Zasługi. Od państwa PiS dostanie złoty - napisał na Twitterze dziennikarz Przemysław Szubartowicz, który przed nadejściem "dobrej zmiany" pracował w Radiu Maryja. - Komunistyczny prokurator, który niebawem zapewne, stanie pod pręgierzem obywatelskim, ma czelność wysławiać się na temat konsekwencji prawnych w stosunku do I Prezes SN. To szopka w stylu pisbolszewickiej hordy chamów i aroganckich kmiotów - podzielił się ostrymi słowami jeden z internautów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To będzie katastrofa! PKW apeluje do prezydenta Dudy
  2. Morawiecki zaatakowany przez wściekły tłum! Ledwo uszedł
  3. Tym zdjęciem żyją wyborcy PiS. Prawda jest dla nich okrutna
  4. Ale jaja! Gadający pies zaczepiał ludzi na ulicy w Polsce (VIDEO)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News