Medalista, trener, nauczyciel. Ikona polskiego sportu nie żyje

Medalista, trener, nauczyciel. Ikona polskiego sportu nie żyje Źródło: Pikio.pl

Stanisław był wybitnym sportowcem - tak mówią o nim przyjaciele. Był wielokrotnym medalistą, a także cenionym trenerem i nauczycielem. Do mediów dotarła smutna wiadomość o jego śmierci. Środowisko pogrążyło się w głębokiej żałobie.

Stanisław Szudrowicz nie żyje. Media przekazały smutną wiadomość o śmierci wybitnego lekkoatlety. Zasłużony sportowiec zmarł w wieku 72 lat. Środowisko sportowe pogrążyło się w głębokiej żałobie.

Był ikoną polskiego sportu. Na kartach historii zapisał się jako wybitny zawodnik. W 1971 roku w Helskinkach zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w skoku w dal. To właśnie wtedy wykonał wspaniały skok na odległość 7,87 m, który komentatorzy sportowi wspominają do dzisiaj.

Nie żyje Stanisław Szudrowicz. Był wybitnym lekkoatletą

Skoki w dal nie były jego jedyną miłością. Stanisław Szudrowicz dał się poznać również jako doskonały sprinter. W biegu na 100 metrów osiągnął czas 10,3 i na zawsze zapisał się w historii polskiego sportu. Bardzo szybko został doceniony.

Polski Związek Lekkiej Atletyki bardzo szybko docenił jego osiągnięcia. Stanisław Szudrowicz był członkiem zarządu Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki i T. S. Olimpia Poznań. Od stycznia 2009 roku zasiadał również w Zarządzie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Był ikoną polskiego sportu i wzorem dla innych

Wiadomość o śmierci wybitnego sportowca była ciosem dla całego środowiska sportowego. Poznański lekkoatleta był nie tylko wybitnym zawodnikiem, ale również nauczycielem kolejnych pokoleń sportowców. 

Stanisław Szudrowicz przez wiele lat pracował jako trener lekkiej atletyki i dał się poznać jako wzór dla młodych sportowców. W jego rodzinnym Poznaniu był bardzo rozpoznawalną postacią. Jego charyzma i otwartość sprawiały, że w środowisku znał go każdy. Dzisiaj podopieczni trenera Szudrowicza pogrążyli się w ogromnej żałobie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Największy SEKRET Doroty Wellman ujawniony! Gwiazda trzymała to w tajemnicy przez kilkadziesiąt lat, teraz WSZYSTKO się wydało
  2. W tej legendarnej polskiej aktorce kochały się MILIONY. Nagle zniknęła z show-biznesu. Teraz wróciła i wszystkim opadła szczęka. Jest PIĘKNA!
  3. Gdy wyszła na scenę, wszyscy zaniemówili. Poznaliśmy sobowtóra Agnieszki Chylińskiej
  4. Co za konstrukcję na głowie miała Pavlović! Fryzura jurorki zaskoczyła widzów TzG
  5. Gwieździe TVN rośnie brzuch. Jest w ciąży i twierdzi, że tak wygląda prawdziwa kobieta
  6. Tragiczna kolacja w Wielkopolsce. Mężczyzna zmarł w toalecie tuż po posiłku

źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł