Karczewski w ogniu krytyki. Za słowa o niepełnosprawnych chcą go zlinczować

Karczewski w ogniu krytyki. Za słowa o niepełnosprawnych chcą go zlinczować Źródło: Fot. Wikimedia Commons (P. Tracz/KPRM)

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ma ogromne kłopoty. Tysiące osób ostro krytykuje go na portalach społecznościowych z powodu najnowszej opinii, którą wyraził na temat protestu niepełnosprawnych oraz ich rodziców w Sejmie. Co powiedział polityk?

Osoby domagające się spełnienia przez rząd konkretnych postulatów w sprawie pomocy dla osób niepełnosprawnych przebywają w budynku krajowego Parlamentu już ponad miesiąc. Wydawać się może, że Prawo i Sprawiedliwość robi coraz więcej, aby jak najszybciej doprowadzić do zakończenia protestu, niekoniecznie zgadzając się jednak na spełnienie żądań zebranych.

Stanisław Karczewski o proteście niepełnosprawnych

Głos w sprawie osób pozostających w Sejmie zabrał właśnie marszałek Karczewski. W swej opinii skupił się przede wszystkim na zawieszeniu możliwości uzyskiwania jednorazowych przepustek do budynku Parlamentu. - Skoro są określone ramy, jest sytuacja, jaka jest, jest również epidemiologiczna sytuacja. To są osoby, które długo przebywają w jednym miejscu, więc jest też zagrożenie epidemiologiczne. Więc też nie może być sytuacji takiej, że wszyscy przychodzą, odwiedzają i się spotykają. No przepraszam bardzo, to jest protest, a nie odwiedziny ciągłe - stwierdził stanowczo polityk.

Komentarze opinii publicznej

Jego opinia nie spodobała się wielu internautom. Dołączył do nich między innymi rzecznik PO, Jan Grabiec. - Prezes Kaczyński straszył pasożytami i pierwotniakami - doktor Karczewski przestrzega, że niepełnosprawni protestujący w Sejmie grożą epidemią. I kto tu jest chory? - zapytał przewrotnie przedstawiciel partii opozycyjnej na swym koncie na Twitterze. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szydło – ODCHODZĘ: „Polityka nie jest dla grzecznych dziewczynek”
  2. Ojciec Macierewicza skrywał wiele tajemnic. Teraz wychodzą na jaw, Antoni jest wściekły
  3. Nie do wiary. Policzono, ilu sędziów padło ofiarą Ziobry, PORAŻAJĄCA liczba
  4. Cała Polska udostępnia! Łukasz potrzebuje pomocy, Polak stracił pamięć
Następny artykuł