Karczewski z PiS: "Przełączam na innym program jak widzę Rzeplińskiego albo Dulkiewicz"

Karczewski z PiS: "Przełączam na innym program jak widzę Rzeplińskiego albo Dulkiewicz" Źródło: youtube/Telewizja Republika

Stanisław Karczewski wypowiedział się w bardzo ostrych słowach na temat swoich politycznych oponentów. Skrytykował byłego przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego, jak i obecną prezydent Gdańska. Słowa polityka wywołały ogromne poruszenie.

Stanisław Karczewski jest marszałkiem senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. We wtorkowy poranek gościł na antenie TVP w programie "Jedziemy" Michała Rachonia. Polityk PiS nie odpuszczał i sypał ostrymi wypowiedziami jak z rękawa. Dostało się nie tylko Rzeplińskiemu czy Dulkiewicz, ale i Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Adamowi Bodnarowi.

Stanisław Karczewski w ostrych słowach o Rzeplińskim

Dyskusja w studiu TVP toczyła się na temat ostatnio głośnej wypowiedzi Adama Bodnara o zatrzymaniu Jakuba A., odpowiedzialnego za morderstwo 10-letniej Kristiny. RPO stwierdził, że policja za ostro potraktowała zatrzymanego i upokorzyła go, wyprowadzając go z mieszkania w samych majtkach. Opinia wywołała prawdziwą medialną burzę, do której ostatnio na antenie TVN-u odnosił się do niej Andrzej Rzepliński.

- Adam Bodnar nie bronił przestępców, tylko stanął po stronie konstytucji i obowiązku poszanowania przez państwo godności każdego człowieka - mówił w rozmowie z Tomaszem Lisem były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego.

Stanisław Karczewski, gdy usłyszał tę wypowiedź, to nie wytrzymał. Podzielił się swoją opinią w trakcie rozmowy z Michałem Rachoniem.

- Były prezes TK, Andrzej Rzepliński, dzieli Polaków na lepszych i gorszych [...] Pana Rzeplińskiego nie słucham, nie oglądam, jest za bardzo zacietrzewiony. Jak go zobaczę w telewizji, od razu przełączam na inny kanał - przyznał Karczewski.

Oberwało się Dulkiewicz i Bodnarowi. Marszałek Senatu nie przebiera w słowach

Mówiąc o sprawie Jakuba A., Stanisław Karczewski odniósł się nie tylko do wypowiedzi Rzeplińskiego, ale i bezpośrednio do samego Bodnara. Marszałek senatu nie szczędził ostrych słów.

- Pan Bodnar chciał zabłyszczeć, zostać gwiazdą. To straszna tragedia, w której policja sprawnie zadziałała, złapała podejrzanego. A Bodnar to przykrywa swoimi wypowiedziami. Zostaliśmy złapani w pułapkę, bo o nim rozmawiamy, a nie o bandycie i o tym, co się wydarzyło. To jest oburzające, co mówi Rzecznik Praw Człowieka, powinien dla świętego spokoju podać się do dymisji w związku ze swoim oświadczeniem i nierównym traktowaniem przestępców - powiedział w programie "Jedziemy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Drugim tematem dyskutowanym w programie była nowa ustawa w sprawie Westerplatte. Według zapisów dokumentu teren gdańskiego półwyspu zostanie przejęty przez Ministerstwo Kultury. Decyzji oponowała Aleksandra Dulkiewicz, która porównała ustawę do stalinowskiej praktyki nacjonalizacji muzeów. Rozwścieczyło to Karczewskiego.

- Co roku bywam na Westerplatte [...] To miejsce jest bardzo zaniedbane, a odwiedza go wielu Polaków i gości zagranicznych. Musi być miejscem szczególnym. Wypowiedź Dulkiewicz była fatalna, też przełączam telewizję na inny program, kiedy ją widzę - przyznał marszałek Senatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  2. Cała prawda o mężu Ewy Farnej! Na jaw wyszły jego biznesy, będziecie w szoku, gdy dowiecie się, skąd ma tyle pieniędzy
  3. Niespotykany cud w ułamek sekundy, mama intuicyjnie uratowała dziecko przed tragedią. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy, to się wręcz nie zdarza
  4. Przekraczający ludzką wyobraźnię dramat nastolatki. To co zrobiła w desperacji przeraziło rodzinę, bliscy ruszyli na pomoc
  5. Cezary Pazura 10 lat ukrywał twarz córki przed mediami, bała się, że się jej wstydzi. "Kopia taty" o czarującym imieniu
  6. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie może wysłać jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News