Karczewski też będzie miał kłopoty? Prorządowe media już zaczynają go bronić

Karczewski też będzie miał kłopoty? Prorządowe media już zaczynają go bronić Źródło: Screen/ YouTube / Telewizja Republika

Stanisław Karczewski może stać się bohaterem kolejnej afery związanej z politykami PiS. Media związane z rządem starają się uprzedzić atak opozycji i już zaczynają go bronić.

Stanisław Karczewski także może mieć na sumieniu nadmierne wykorzystywanie przywilejów - tak przynajmniej zaczyna sugerować opozycja. Prawo i Sprawiedliwość nie chciałoby się wplątywać w kolejną aferę. Choć Jarosław Kaczyński starał się rozegrać całą sytuację tak, by straty wizerunkowe były jak najmniejsze, nie ma wątpliwości, że kontrowersje z kolejnym marszałkiem są mu nie na rękę. Dlatego media prorządowe starają się już złagodzić potencjalny atak opozycji.

Stanisław Karczewski przesadzał z wydatkami? Opozycja ma kreować aferę

Zdaniem dziennikarzy portalu wPolityce, opozycja chce wykorzystać wpadkę Marka Kuchcińskiego i nakręcić kolejną aferę, tym razem z udziałem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Scenariusz ma być podobny - chodzi o nadużycia przywilejów wynikających z pełnionej funkcji i zbyt swobodne wykorzystywanie publicznych pieniędzy. 

Prorządowi dziennikarze najwyraźniej uważają, że opozycja przeprowadzi nagonkę, której celem ma być stworzenie wrażenia, iż marszałek Karczewski dokonał nadużyć. Nad tą strategią politycy KO mieli debatować podczas posiedzenia sztabu.

Media uprzedzają atak. Obrona wydatków Karczewskiego

Zaradnie dziennikarze wPolityce postanowili zawczasu obronić wydatki marszałka, które mogłyby stać się celem opozycyjnego ataku. Jednym z zarzutów ma być fakt, że Stanisław Karczewski mieszka w wynajmowanej od Kancelarii Premiera willi. Sam marszałek tłumaczył, że jest to zgodne z ustawą. Dodawał, że wynajem jest w rzeczywistości korzystniejszy dla budżetu państwa, ponieważ pieniądze z senatu trafiają do rządu. To rozwiązanie nie wymaga też wynajęcia dodatkowej ochrony, co rzekomo generuje kolejne oszczędności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejny zarzut, który blokują dziennikarze wPolityce, to kwestia wyjazdów zagranicznych marszałka. Uzasadnienie potencjalnych nadużyć jest ich zdaniem proste - marszałek Senatu jest odpowiedzialny za kontakty z Polonią, musi więc często wyjeżdżać.

Sam Stanisław Karczewski zarzeka się, że nie może sobie nic zarzucić.

- Żyję skromnie, normalnie, staram się najlepiej jak umiem pracować. Wszystko mogę udokumentować, na wszystko są potwierdzenia, wszystko jest transparentne, jawne i uzasadnione - tłumaczy marszałek. 

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Problem w tym, jak zauważa portal Na Temat, że Stanisław Karczewski ignoruje pytania dziennikarzy o owe uzasadnienia. Odpowiada, że są to "sprawy absurdalne i nieistotne".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Tańca z Gwiazdami" miała poważny wypadek drogowy! Trafiła do szpitala
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z rakiem: "Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało". Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Pies zaczepia kota i szybko dostaje nauczkę, którą zapamięta na zawsze. Nagranie bawi do łez
  4. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  5. Syn Joanny przyszedł na ślub matki. Przez pewien szczegół weselnicy zmieszali go z błotem

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News