Poseł Gawłowski z PO zatrzymany! Poniżył CBA i PiS jedną decyzją

Poseł Gawłowski z PO zatrzymany! Poniżył CBA i PiS jedną decyzją

Szokujące informacje docierają właśnie do mediów z politycznego świata. Stanisław Gawłowski, pełniący funkcję sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

O sprawie poinformował na Twitterze Roman Giertych. "CBA zatrzymało formalnie Gawłowskiego" - napisał lakonicznie prawnik.

Stanisław Gawłowski zatrzymany

Jak podała "Gazeta Wyborcza", polityk sam stawił się w szczecińskiej prokuraturze. Nie chciał bowiem czekać na głośne aresztowanie, które najpewniej go czekało. Uniknął więc poniżenia ze strony PiS, osobiście oddając się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Jednocześnie ośmieszył organy ścigania, które wyprzedził swymi działaniami. Przed wejściem do prokuraury stwierdził między innymi, że "zjadł śniadanie" i "jest spakowany".

Zarzuty przeciw politykowi

Gawłowski jest obecnie oskarżany o przyjęcie łapówki wysokości 200 tysięcy złotych. Przed wymiarem sprawiedliwości odpowie prawdopodobnie za pięć przewinień, o które oskarża go prokuratura. Trzy zarzuty dotyczyć mają właśnie korupcji. Na komentarz najważniejszych polityków PO w tej sprawie nie będziemy musieli za pewne długo czekać. Na bieżąco będziemy informować więc o rozwoju sprawy.Najlepsze newsy dnia:

  1. Duda upokorzony na całą Polskę. Aż przykro patrzeć
  2. Będzie zmiana konstytucji! Oto szczegóły
  3. Kaczyński nie mógł wytrzymać! Takich drwin z niego w Sejmie jeszcze nie było
Następny artykuł