Afera w polskiej polityce! Żona posła usłyszała zarzuty

Afera w polskiej polityce! Żona posła usłyszała zarzuty Źródło: Fot. Wikipedia (Adrian Grycuk) - Public Domain Pictures

Stanisław Gawłowski trafił do aresztu w połowie kwietnia 2018 roku. Teraz prokuratura zdecydowała się zająć także działaniami jego żony, którą podejrzewa się obecnie o udział w procederze prania brudnych pieniędzy. Takiej afery nie było w polskiej polityce już od dawna.

Gawłowski jest oskarżony głównie o przyjmowanie łapówek. Jedną z nich miało być mieszkanie w Chorwacji, jednak do opinii publicznej nie dotarły szczegóły ewentualnego bezprawnego przekazania nieruchomości.

Stanisław Gawłowski ma coraz większe kłopoty

Jak się jednak okazuje, w sprawę miała być zamieszana także żona posła. Kobieta jest podejrzana o to, że wraz z innymi osobami brała udział w sporządzeniu fikcyjnej umowy sprzedaży, a później utrudniała służbom wykrycie nieprawidłowości. Renata Listowska-Gawłowska została więc wezwana do szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej, gdzie złożyła zeznania. Żona polskiego posła nie chciała rozmawiać z dziennikarzami, którzy zjawili się przed gmachem instytucji. Jeżeli wina zostałaby jej ostatecznie udowodniona, kobieta może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Szczegóły kontrowersyjnej sprawy

- Prokurator zdecydował o zapobiegawczych środkach wolnościowych w postaci 100 tys. zł poręczenia majątkowego, dozorze policyjnym, zakazie kontaktowania się z innymi współpodejrzanymi oraz zakazie opuszczania kraju, połączonym z zatrzymaniem paszportu - ujawniła na temat sprawy Ewa Bialik, pełniąca funkcję rzeczniczki Prokuratury Krajowej. Jak zapewniają służby, udało im się już zgromadzić pokaźny zbiór dowodów poważnie obciążających Renatę Listowską-Gawłowską. O szczegółach tej kontrowersyjnej sprawy będziemy oczywiście na bieżąco informować. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Sekrety Agaty Dudy wychodzą na jaw. Co na to prezydent?
  2. Tego jeszcze nie było. Duda nie wytrzymał, ledwo powstrzymał płacz
  3. Nie do wiary! PiS pomaga Tuskowi w kluczowej sprawie w UE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News