Joanna Senyszyn podsumowała abp. Gądeckiego. "Największy smród poszedł z jego homilii"

Joanna Senyszyn podsumowała abp. Gądeckiego. "Największy smród poszedł z jego homilii" Źródło: Wikimedia Commons/Silar

Stanisław Gądecki i jego oświadczenie w rocznicę wybuchu II wojny światowej nadal wzbudzają emocje. Jedną z komentujących słowa arcybiskupa jest Joanna Senyszyn. Była posłanka zdecydowała się na mocne i krótkie podsumowanie.

Stanisław Gądecki z okazji 80. rocznicy wybuchu II drugiej wojny światowej wydał oświadczenie, które od trzech dni jest na ustach wszystkich. Arcybiskup próbował wyjaśnić jak doszło do wybuchu wojny. Oczywiście przedstawiając swoją wersję wydarzeń musiał być świadomy lawiny komentarzy, które się pojawią po tak absurdalnym oświadczeniu. I pojawiły się!

Stanisław Gądecki w ogniu krytyki

Słowa Abp. Gądeckiego wstrząsnęły nie tylko politykami, ale i zwykłymi obywatelami. Jedną z komentatorek oświadczenia jest Joanna Senyszyn, była posłanka SLD. Nie trzymając języka za zębami w ostrym tonie krytykuje duchownego.

- 80. rocz. wybuchu IIWŚ była kolejną okazją do głoszenia głupot i łgarstw z ambon. Ponieważ ryba psuje się od głowy, największy smród poszedł z homilii abp. Gądeckiego. Przew. KEP winą za II WŚ obciążył ateizm, aborcję i eutanazję. O LGBT nie wspomniał, bo "za dużo gejów nosi sutanny". Ostre słowa, ale czy w pełni zasłużone? - skwitowała Joanna Senyszyn.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Joanna Senyszyn była wyjątkowo oburzona fragmentem, w którym abp. Gądecki niejako przyrównał hitlerowskich oprawców, do lewicowych ruchów obecnie pojawiających się na scenie politycznej.

- Nasi wrześniowi agresorzy np. należeli do światowej czołówki aborcyjnej i eutanazyjnej XX-tego stulecia. Walcząc z nimi, sami zakaziliśmy się tymi objawami zbrodniczej mentalności naszych okupantów - duchowny po raz kolejny przemawiając z ambony odnosił się do aborcji i eutanazji. Czyli dwóch sztampowych kwestii spornych w kraju, podsycając w ten sposób przychylne i nieprzychylne mu środowiska. 

- W dniu upamiętniającym wybuch II wojny światowej potrzebna jest modlitwa do Boga o to, by Chrystus usunął z ludzkich serc wszystko, co narusza prawdziwy pokój - dodał w swojej homilii.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż wyrzucił żonę z domu dla kochanki. Nie spodziewał się jednak tak okrutnej zemsty
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Niestety słowa wypowiedziane przez abp. Gądeckiego podczas niedzielnej mszy i komentarze do nich to kolejny raz kiedy zamiast jednoczyć się, by wspólnie upamiętniać wydarzenia z przeszłości, Polskę zalewa fala nienawiści. 

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News