Stanisław Dziwisz odpowiada na zarzuty
AFP EAST NEWS
Joanna Szwalikowska - 25 Listopada 2020

Kardynał Dziwisz reaguje na zarzuty pod swoim adresem. Mocne słowa, wielu internautów oburzonych

Stanisław Dziwisz w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną postanowił odnieść się do zarzutów, jakie zostały w jego stronę skierowane. Mowa o sprawie księdza Jana Wodniaka. Kardynał uparcie twierdzi, że nie ma ze sprawą nic wspólnego, a to wszyscy wokół wmawiają mu, że to jego wina. Jego słowa wzbudziły oburzenie internautów.

Stanisław Dziwisz przez wiele lat pełnił funkcję osobistego sekretarza Jana Pawła II. Był również jego przyjacielem. W ostatnim czasie kardynał jest w centrum zainteresowania mediów za sprawą reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". Padły w nim oskarżenia dotyczące tuszowania spraw pedofilskich w kościele oraz przyjmowania za to pieniędzy.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Stanisław Dziwisz odniósł się do stawianych mu zarzutów

- Nie rozumiem dlaczego wszyscy, na miłość boską, chcą wmówić, że jest to moja wina, tymczasem w ogóle go nie znałem, ani nigdy nie widziałem, a rzecz działa się na przełomie lat 80. i 90. - skomentował sprawę księdza Jana Wodniaka kardynał Dziwisz w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną.

Ksiądz Jan Wodniak w czasie swojego probostwa w parafii w Międzybrodziu Bialskim miał wykorzystywać seksualnie przez pięć lat Janusza Szymika. Choć sprawa była wielokrotnie poruszana, a lata mijały, ksiądz nadal pełnił posługę.

Janusz Szymik najpierw zwrócił się z tą sprawą do biskupa Tadeusza Rakoczego. Niestety, spotkał się z brakiem reakcji, w związku z czym tym razem o pomoc prosił księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Jak twierdzi sam duchowny, w kwietniu 2012 roku miał osobiście wręczyć list w tej sprawie ówczesnemu metropolicie krakowskiemu, czyli kardynałowi Dziwiszowi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Kardynał uparcie twierdzi jednak, że takiej sytuacji nie pamięta. W dodatku w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną okazał wielkie zdziwienie tym, że został obciążony sprawą księdza Wodniaka. Twierdzi, że w tym czasie nie było go w Polsce.

- Faktycznie to była straszna rzecz, ale nie rozumiem dlaczego wszyscy, na miłość boską, chcą wmówić, że jest to moja wina, tymczasem w ogóle go nie znałem, ani nigdy nie widziałem, a rzecz działa się na przełomie lat 80. i 90., kiedy nie było mnie w Polsce - mówił kardynał Dziwisz.

Były metropolita krakowski zarzeka się, że ze sprawą nie ma nic wspólnego i, jak to w jego przypadku dość często bywa, niczego nie pamięta. Twierdzi, iż wszystkie zgłoszenia, jakie wpłynęły do niego w czasie rządów w archidiecezji krakowskiej, zostały przeprowadzone zgodnie z procedurami.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Nowe obostrzenia. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2020? Najnowsze wiadomości, pojawiła się propozycja WHO
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

- Podczas moich rządów w archidiecezji krakowskiej wpłynęły doniesienia na siedmiu księży o wykorzystanie małoletniego i wszystkie te sprawy zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi w Kościele procedurami - twierdził kardynał Dziwisz.

Stanisław Dziwisz wskazał również, że niektórzy z tych księży mieli zostać wydaleni do stanu świeckiego przez Kongregację, niektórzy z nich mieli nawet podjąć pracę fizyczną. Wypowiedź duchownego oburzyła wielu internautów, których zdaniem ksiądz po raz kolejny usiłuje uciekać od odpowiedzialności, zasłaniając się ubytkami w pamięci.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Chodzi o pochodzenie koronawirusa
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Gołąbki bez zawijania w banalnie prostym wydaniu. Danie dla całej rodziny zrobisz w mniej niż godzinę, co za receptura
  7. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News