Stanisław Dziwisz
JACEK KOZIOL/East News
Monika Majko - 12 Listopada 2020

Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

Stanisław Dziwisz próbuje wytłumaczyć się z zarzutów, które skierowano w jego stronę w filmie dokumentalnym "Don Stanislao". Pojawiło się kolejne oświadczenie kardynała.

Stanisław Dziwisz konsekwentnie odpiera zarzuty m.in. o tuszowanie nadużyć seksualnych w Kościele Katolickim. Polski kardynał wydał kolejne oświadczenie. O sprawie zrobiło się głośno po emisji filmu dokumentalnego "Don Stanislao".

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Film stacji TVN24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" to zapis relacji i rozmów, wskazujących na to, iż kardynał Dziwisz uczestniczył m.in. w procederze tuszowania nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie. Polski duchowny konsekwentnie zaprzecza zarzutom prosząc m.in. o wyjaśnienie sprawy przez niezależną komisję.

– Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów – zaznaczył kardynał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W oświadczeniu dla włoskiej agencji Ansa, które pojawiło się w mediach w środę wieczorem, emerytowany metropolita krakowski podkreślił, że postawiono tam „zniesławiające zarzuty, które mają zniszczyć służbę, pełnioną przeze mnie z pełną pokorą świętemu papieżowi, Janowi Pawłowi II”.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

2. Późnym wieczorem Kancelaria Premiera wydała komunikat. Chodzi o życie wielu Polek i Polaków

3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę

– Nigdy, powtarzam – nigdy nie przyjąłem pieniędzy w zamian za udział w mszach świętych; nigdy – podkreślam, nigdy nie dostałem pieniędzy, by ukrywać czyny czy fakty przeznaczone dla uwagi Ojca Świętego; nigdy i jeszcze raz nigdy nie wspierałem osób niegodnych w zamian za datki wpisane w jakąś perwersyjną logikę wymiany – oświadczył kardynał Dziwisz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Owczarek własnym ciałem bronił pana przed włamywaczami. Zapłacił wysoką cenę
  2. Dziewczyna reprezentanta Polski szokuje. On jest na kadrze, ona pokazuje swoje wdzięki w samym szlafroku, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Zaginęli rodzice z 9-letnim dzieckiem, brak jakichkolwiek śladów. Pozbyli się telefonów, bliscy błagają o pomoc
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  7. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News