Stan wyjątkowy, ustalenia DGP
pikio.pl
Weronika Wasiak - 12 Października 2020

Z ostatniej chwili: pojawiły się doniesienia dot. stanu wyjątkowego w Polsce. Ustalenia DGP

Stan wyjątkowy zostanie ogłoszony szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał? Nie da się ukryć, że Polacy czują coraz większy niepokój w związku z epidemią. Do mediów dotarły właśnie nowe ustalenia DGP.

Stan wyjątkowy od kilku dni przewija się w dyskusjach Polaków. Wszyscy zastawiają się, kiedy, i czy w ogóle, rząd zdecyduje się oficjalnie o nim poinformować. Dziennie eksperci odnotowują po kilka tysięcy nowych zakażeń. Czy zatem Polacy powinni spodziewać się ogłoszenia stanu nadzwyczajnego lada moment?

Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówPolacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówCzytaj dalej

Czy rząd ogłosi stan wyjątkowy? Nowe ustalenia DGP

4394 nowych zarażeń i zgon 35 osób, z czego 3 nie miały żadnych chorób współistniejących - takie dane Ministerstwo Zdrowia przedstawiło za pośrednictwem Twittera w poniedziałek, 12 października. W ostatnich dniach dobowa liczba nowych przypadków nie spada poniżej 4 tysięcy, a nawet przekroczyła 5 tysięcy. Z każdymi kolejnymi w tej sprawie informacjami w Polakach narasta niepokój. Od 10 października cały kraj jest objęty żółtą strefą, a mieszkańcy są zobowiązani do dostosowania się do nowych obostrzeń. Coraz głośniejsze są również rozważania w kwestii stanu wyjątkowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Dziennik Gazeta Prawda podkreśla, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce do najłatwiejszych nie należy, dlatego, jeżeli nie ulegnie poprawie, mieszkańcy lada moment mogą spodziewać się ogłoszenia przez rząd stanu wyjątkowego. Pojawiły się informacje, że dojść do tego może jeszcze w tym tygodniu.

- Patrząc na wprowadzane od wiosny przez rząd ograniczenia, można powiedzieć, że wprowadzenie takiego stanu mogłoby przywrócić praworządność w działaniu na podstawie prawidłowej podstawy prawnej - przekazuje Dziennika Gazeta Prawna.

Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zaznaczył na antenie TOK FM, że dopóki kraj funkcjonuje w oparciu o panujące obecnie przepisy, rząd nie zamierza wprowadzać stanu nadzwyczajnego.

- Dopóki państwo funkcjonuje w oparciu o obowiązujące przepisy, to rząd nie będzie wprowadzał żadnego ze stanów nadzwyczajnych; mamy nadzieję, że działania podejmowane w ramach obowiązującego prawa wystarczą - mówił w TOK FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk - Jeszcze nie należy myśleć o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, ale gdyby sytuacja bardzo się pogarszała, to może pojawić się taka konieczność - dodał.

Wygląda więc na to, że Polacy nie mogą być niczego pewni i dopiero najbliższe dni okażą się sądne. Tymczasem DGP zaznacza, że rzeczą, która znacząco może wpłynąć na rezygnacją Mateusza Morawieckiego z ogłoszenia stanu wyjątkowego są... odszkodowania dla przedsiębiorców.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Uczniowie natychmiast odesłani na naukę zdalną. Nie było innego wyjścia, nauczyciele WF-u mają koronawirusa

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

- Po tym, jak pojawiły się pierwsze pozwy wobec państwa, premier zlecił Trybunałowi Konstytucyjnemu, by zbadał konstytucyjność art. 417 kodeksu cywilnego o odpowiedzialności odszkodowawczej Skarbu Państwa za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie organu władzy publicznej - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Pytanie na śniadanie" przebiło całkowicie "Dzień dobry TVN". Przykry nokaut dla konkurencji czy inna przyczyna?
  2. Tak mieszka Justyna Żyła. Jej dom za blisko milion złotych robi ogromne wrażenie (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Najbardziej fotogeniczne ciasto w kolorach jesieni robi furorę w Internecie. Obłędny wygląd idealnie odzwierciedla niesamowity smak

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News