stan nadzwyczajny zastępca szefa kancelarii prezydenta
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 11 Października 2020

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta zabrał głos ws. wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Polacy wstrzymali oddech

Polacy wstrzymali oddechy. Czy sytuacja epidemiologiczna w Polsce będzie wymagała tego, by wprowadzić stan nadzwyczajny? Głos zabrał zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta.

Czy w Polsce zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny w związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną? Wiemy, co na ten temat powiedział zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Czy w Polsce zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny? Głos zabrał zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta

- Mam nadzieję, że dynamika pandemii, jeżeli chodzi o wzrost zachorowań, nie będzie tego rodzaju, że będzie potrzeba sięgania po narzędzie stanów nadzwyczajnych - powiedział Paweł Mucha w TVN24, w odpowiedzi na pytanie o to, czy jego zdaniem należy wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej.

Jak ocenił Mucha, wprowadzanie stanu wyjątkowego w kraju to bardzo poważna decyzja. Przyznał jednak, że jeśli zwykłe środki konstytucyjne lub ustawy antycovidowe nie będą wystarczające, niewykluczone, że tak się stanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Na zasadzie pewnej wyjątkowości można rozważać wprowadzenie stanu klęski żywiołowej - powiedział Mucha. Podkreślił również, ze tempo rozprzestrzeniania się wirusa jest zależne od zachowań społecznych.

- Tego rodzaju rozważania trzeba prowadzić mając świadomość, że to się wiąże także z ograniczaniem wolności i praw. To jest stan nadzwyczajny i trzeba się kierować zasadą proporcjonalności i celowości - mówił Paweł Mucha w TVN24. W jego ocenie działania rządu e celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa są zdecydowanie.

- Mamy zwiększenie liczby miejsc w szpitalach - 11 tys. miejsc; zwiększenie liczby respiratorów, wprowadzenie szpitali koordynacyjnych na poziome wojewódzkim, zwiększenie liczby lekarzy w intensywnej opiece medycznej - wyliczał kolejno Mucha.

Z powodu gwałtownego wzrostu nowych przypadków zakażenia koronawirusem od soboty cały kraj został objęty strefą żółtą. Oznacza to, ze wszyscy jesteśmy zobowiązani nosić maseczki w przestrzeni publicznej, również na ulicach, lecz z wyłączeniem parków i zieleńców. W strefie czerwonej z kolei, z jeszcze ostrzejszymi obostrzeniami, znalazły się 32 powiaty oraz sześć miast: Grudziądz, Sopot, Piotrków Trybunalski, Suwałki, Kielce i Koszalin.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, Paweł nie żyje. „Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w sobotę również, że już od 25 października powracają godziny dla seniorów w sklepach, aptekach oraz drogeriach. W godzinach od 10.00 do 12.00 będą mogły zrobić zakupy jedynie osoby po 60. roku życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Awantura pod kościołem. Zaczekała na Jarosława Kaczyńskiego, interweniowała policja
  2. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Kobieta na zdjęciu ma 64 lata, zdradziła największy sekret. Codziennie je dokładnie jeden produkt

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News