Stan klęski żywiołowej w Polsce? Gowin zdradza, dlaczego jest to niemożliwe, porażająca prawda wyszła na jaw

Stan klęski żywiołowej w Polsce? Gowin zdradza, dlaczego jest to niemożliwe, porażająca prawda wyszła na jaw Źródło: Wikimedia.pl/MinisterstwoNaukiiSzkolnictwaWyższego

Stan klęski żywiołowej w Polsce coraz bardziej realny? Jarosław Gowin komentuje całą sytuację.

Stan klęski żywiołowej w Polsce? Wicepremier Jarosław Gowin komentuje, że nasz kraj nie ma wystarczających środków, umożliwiających wprowadzenie tego stanu. Tak poinformowali dziennikarze TVN24. Dotarli oni do nagrania z wideokonferencji szefa Porozumienia, w którym wzięli udział między innymi prezydenci kilkuset polskich miast. 

Jarosław Gowin oznajmił, że po wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej budżetu starczy na jeden, dwa lub trzy miesiące. Na pewno nie na dłużej. Wicepremier spotkał się z prezydentami 310 miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich. Telekonferencja odbyła się 1 kwietnia tego roku.

Dotyczyła kryzysu pandemii koronawirusa. O organizacje spotkania Gowin miał poprosić Zygmunta Frankiewicza, który jest aktualnym prezesem ZMP. W rozmowę uczestniczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i wiceminister finansów, Tomasz Robaczyński. 

Stan klęski żywiołowej oczyści budżet państwa

Wprowadzenie ów stanu w życie spowoduje całkowite bankructwo polskiego budżetu. Gowin po raz kolejny zaznacza, że wybory nie są aktualnie możliwe do przeprowadzenia. "W tej sytuacji uważam, że jeżeli te prognozy się będą potwierdzały, to w ciągu najbliższych dni musi zapaść decyzja o tym, że wybory 10 maja są po prostu nie możliwe" oznajmia wiceminister.

Gowin miał również źle wypowiadać się na temat przeprowadzenia wyborów prezydenckich, które są nadal zaplanowane na 10 maja, które zażarcie forsuje prezes PiS Jarosław Kaczyński. Krytykował również propozycję jednego z posłów partii rządzącej proponujący przeniesienie wyborów na wrzesień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miał wtedy powiedzieć "Decydowanie dzisiaj o zorganizowanie wyborów 10 maja jest nie bardziej nieodpowiednie niż postulowanie przeniesienia wyborów na jesień". Dodał również: "I ponieważ wiem, że duża część klasy politycznej, ta reprezentująca środowisko opozycyjne, postuluje takie właśnie przeniesienie, to jako minister nauki chcę z pełnym poczuciem odpowiedzialności powiedzieć, że taki postulat jest po prostu... On wyrasta z troski o Polskę, tak powiem delikatnie".

Dzisiaj grzeje: 1. Okropne informacje, kłęby dymu w centrum Polski. Trwa dramatyczna akcja 26 zastępów straży pożarnej

2. Nastolatka wróciła z pracy w sklepie cała we łzach. Wściekła mama zwróciła się do klientów, pokazała poruszające zdjęcie

Powtarzał, że Polski nie stać na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Zdaniem ministra szkolnictwa wyższego, wybory nie mogą się odbyć jesienią. Gowin twierdzi, że wtedy wciąż będzie trwała epidemia lub dopiero zacznie się jej powrót.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka nadzieja na początek końca epidemii w Hiszpanii. Liczbą zarażonych wyprzedzili Włochy, ale w końcu pojawiły się dobre informacje
  2. Samobójstwo z wirusem w tle. Słynny klub pogrążony w żałobie
  3. Z ostatniej chwili: Kilkunastu rannych polskich żołnierzy. Konieczna była interwencja śmigłowca
  4. Stan klęski żywiołowej w Polsce? Gowin zdradza, dlaczego jest to niemożliwe, porażająca prawda wyszła na jaw
  5. Ujawnili jedno z największych ognisk epidemii w Polsce. Lekarz przez tydzień mógł zarazić setki osób
  6. Policja może dokonać kontroli twoich zakupów i ukarać? Możesz się mocno zdziwić, lepiej je dobrze zaplanuj

Źródło: radiozet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News