Stan alarmowy dla Polaków
Pikio.pl
Irmina Jach - 1 Października 2020

Bardzo zła wiadomość z samego rana. Wprowadzono stan alarmowy w części Polski, duże zagrożenie dla mieszkańców

Stan alarmowy został wprowadzony w części naszego kraju. Mieszkańcy, którzy zamieszkują ten region, są w poważnym niebezpieczeństwie. Zła wiadomość obiegła krajowe media z samego rana. Sytuacja jest bardzo poważna. Fatalne informacje zostały przekazane przez Radio Zet za pomocą portalu społecznościowego. Nie można zlekceważyć tego komunikatu.

Stan alarmowy został ogłoszony w czwartek, 1 października 2020 roku, przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Rozpoczynający się dzień będzie wiązał się z niekomfortowymi zjawiskami pogodowymi, które mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Warto zostać w domu.

TVN, Dorota Gardias jest w ciężkim stanieDorota Gardias w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mamy oficjalny komunikat TVNCzytaj dalej

Stan alarmowy wprowadzony dla części Polski

- Alert przed silnym deszczem dla południa Polski. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatów przy granicy - od cieszyńskiego po krośnieński. Pierwszego stopnia - od Wodzisławia i Rybnika po Przemyśl i Bieszczady - poinformowano na Twitterze Radia Zet.

Intensywne opady deszczu, według meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wystąpią w kilku powiatach na terenach południowej Polski. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami zostały wydane dla powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielska-Białej, suskiego, żywieckiego, nowatorskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, jasielskiego oraz krośnieńskiego. W tych regionach można spodziewać się ulewnych deszczów, które miejscami przyniosą od 70 do 90 litrów wody na metr kwadratowy. Alert obowiązuje do 1 października, do godziny 10:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W sytuacji zagrożenia należy bezwzględnie reagować na polecenia służb ratunkowych. Warto dostosować swoje plany do warunków pogodowych. Mogą wystąpić problemy z poprawnym funkcjonowaniem komunikacji zbiorowej.

Stan alarmowy pierwszego stopnia obowiązuje z kolei w powiatach: wodzisławskim, rybnickim, Rybniku, mikołowskim, pszczyńskim, bieruńsko-lędzińskim, Katowicach, Tychach, oświęcimskim. chrzanowskim, wadowickim, krakowskim, myślenickim, proszowickim, bocheńskim, brzeskim, tarnowskim, dąbrowskim, dębickim, kolbuszowskim, mieleckim, bieszczadzkim, sanockim, leskim, przemyskim, brzozowskim, rzeszowskim, łańcuckim, leżajskim, przeworskim, jarosławskim, lubaczowskim i ropczycko-sędziszowskim. Na tych terenach spadnie umiarkowany deszcz, który miejscami przyniesie od 30 do 50 mm wody na metr kwadratowy.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielu Polaków go uwielbiało, przykre wiadomości obiegły Polskę. Nie żyje Stanisław

2. Obostrzenia u fryzjera, na siłowni, oraz w restauracjach. Gwałtowny wzrost zachorowań w Warszawie

3. Pogrążony w żałobie Michał Wiśniewski informuje o pogrzebie. Stracił kochaną osobę, ogromny dramat

Ostrzeżenie pierwszego stopnia z kolei oznacza, że warunki pogodowe, których możemy się spodziewać będą sprzyjały wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca, by przestrzegać wszystkich zaleceń, które zostają wydane przez służby ratownicze w sytuacjach zagrożenia. Należy również dostosować swoje plany do warunków pogodowych oraz śledzić bieżące komunikaty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP nie zostanie zapomniane. Ofiary prześladowań potraktowane w okropny sposób
  2. Kamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzy
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Bajecznie pyszna i tania surówka z kiszonej kapusty dla całej rodziny. Moc witamin idealna na jesienną słotę

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: IMGW/Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News