Runął kilkupiętrowy budynek w Stambule. Pod gruzami są ludzie

Runął kilkupiętrowy budynek w Stambule. Pod gruzami są ludzie Źródło: Fot. Twitter/Jacpoludek

Stambuł: wstrząsająca informacja z ostatniej chwili! Doszło do tragicznej katastrofy - zapadł się kilkupiętrowy budynek. W tym momencie trwają poszukiwania zameldowanych tam mieszkańców. Nie wiadomo na ten moment, ile jest ofiar.

Stambuł: na oczach wielu świadków doszło do zawalenia się budynku, w którym może być uwięzionych kilkanaście osób. Obecni na miejscu byli całkowicie przerażeni tym, co zobaczyli. W tym momencie wiadomo na pewno, że jedna osoba nie przeżyła katastrofy, jednak ostatecznie ofiar może być znacznie więcej. Trwa akcja ratunkowa, w którą włączyły się wszystkie tureckie służby. Straż pożarna dba o zabezpieczenie terenu. Wszyscy zaangażowani są w poszukiwania kolejnych ofiar, które prawdopodobnie uwięzione są w gruzowiskach. Według oficjalnych informacji blok zlokalizowany jest w Kartal i zawalił się dzisiaj po południu. Świadkowie są pewni jednego - w budynku przed zawaleniem znajdowało się co najmniej kilkanaście osób. CNN Turk donosi, że na najwyższym piętrze swoją lokalizację miał sklep odzieżowy, w którym przebywali klienci.

Stambuł: ile ofiar? Czy to był zamach?

W całym bloku było zameldowanych czternaście rodzin (łącznie 43 osoby). Nie wiadomo, czy wszyscy byli podczas katastrofy w swoich mieszkaniach. Ruiny są dokładnie przeszukiwane przez strażaków. Jedna osoba zginęła. Więcej ofiar póki co nie znaleziono.

Przypuszcza się, że budynek był po prostu stary, co było bezpośrednią przyczyną jego zawalenia. Źródło: Telewizja Republika

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News