Runął kilkupiętrowy budynek w Stambule. Pod gruzami są ludzie

Runął kilkupiętrowy budynek w Stambule. Pod gruzami są ludzie Źródło: Fot. Twitter/Jacpoludek

Stambuł: wstrząsająca informacja z ostatniej chwili! Doszło do tragicznej katastrofy - zapadł się kilkupiętrowy budynek. W tym momencie trwają poszukiwania zameldowanych tam mieszkańców. Nie wiadomo na ten moment, ile jest ofiar.

Stambuł: na oczach wielu świadków doszło do zawalenia się budynku, w którym może być uwięzionych kilkanaście osób. Obecni na miejscu byli całkowicie przerażeni tym, co zobaczyli. W tym momencie wiadomo na pewno, że jedna osoba nie przeżyła katastrofy, jednak ostatecznie ofiar może być znacznie więcej. Trwa akcja ratunkowa, w którą włączyły się wszystkie tureckie służby. Straż pożarna dba o zabezpieczenie terenu. Wszyscy zaangażowani są w poszukiwania kolejnych ofiar, które prawdopodobnie uwięzione są w gruzowiskach. Według oficjalnych informacji blok zlokalizowany jest w Kartal i zawalił się dzisiaj po południu. Świadkowie są pewni jednego - w budynku przed zawaleniem znajdowało się co najmniej kilkanaście osób. CNN Turk donosi, że na najwyższym piętrze swoją lokalizację miał sklep odzieżowy, w którym przebywali klienci.

Stambuł: ile ofiar? Czy to był zamach?

W całym bloku było zameldowanych czternaście rodzin (łącznie 43 osoby). Nie wiadomo, czy wszyscy byli podczas katastrofy w swoich mieszkaniach. Ruiny są dokładnie przeszukiwane przez strażaków. Jedna osoba zginęła. Więcej ofiar póki co nie znaleziono. Zanim doszło do tragedii nie słychać było żadnych wybuchów, które świadczyć by mogły o zamachu. Obecnie przypuszcza się, że budynek był po prostu stary, co było bezpośrednią przyczyną jego zawalenia. Źródło: Telewizja Republika Następny artykuł