Stało się. Rodzina Wodeckiego podjęła ważną decyzję

Stało się. Rodzina Wodeckiego podjęła ważną decyzję

Rodzina Wodeckiego podjęła decyzję, która zachwyci wszystkich fanów zmarłego muzyka. Już w czerwcu w Krakowie odbędzie się Wodecki Twist Festiwal, czyli dwudniowy festiwal ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego.

O tej decyzji poinformowała Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. Dyrektorem festiwalu została Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka zmarłego artysty. Kobieta wyjaśniła, że "całe wydarzenie jest efektem inspiracji twórczością kompozytorską taty". ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające wyznanie córek Wodeckiego. Ich życie było… - Obok niej pojawi się muzyka alternatywna, instrumentalna, stymulowana jego kompozycjami, ale stanowiąca samodzielne dzieło artystyczne. Chcemy, by festiwal rozwijał się jako przestrzeń dla różnych gatunków muzycznych i artystycznych - dodała Wodecka-Stubbs. ZOBACZ TAKŻE: Ohydne żarty ze śmierci Wodeckiego w Milionerach! Chcą dać w mordę Urbańskiemu

Wodecki Twist Festiwal w Krakowie 08-09.06.2018

Głównym zadaniem festiwalu jest promocja młodych, zdolnych i oryginalnych talentów. Artyści będą walczyć o finansowe wsparcie i pomoc Fundacji Zbigniewa Wodeckiego.
Impreza będzie trwała dwa dni i rozpocznie się 8 czerwca. Oficjalny harmonogram zostanie ogłoszony już w marcu. Z informacji, które przekazała córka Wodeckiego wynika, że znajdą się w nim zarówno duże postacie z polskiej muzyki, jak i kameralne koncerty.
Zbigniew Wodecki, ku pamięci którego organizowana jest ta impreza odszedł w maju 2017 roku. Artysta doznał udaru po przebytej operacji wszczepienia by-passów. Pogrzeb muzyka odbył się w bliskim mu Krakowie, a jego ciało zostało pochowane na Rakowickim Cmentarzu.
Źródło: interia.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu