Ta informacja rozsierdzi wszystkich przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Partia umacnia się w znaczący sposób. Od teraz szanse na to, że PiS straci większość w parlamencie, spadły niemal do zera.

Szeregi Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości zasiliły właśnie dwie posłanki z Koła Parlamentarnego „Republikanie”. Taką informację podał na Twitterze wicemarszałek Sejmu, szef KP PiS – Ryszard Terlecki.

Jeszcze kilka tygodni temu szefowa „Republikanów” jednoznacznie zaprzeczała plotkom o planach przejścia do PiS-u. W rozmowie z portalem wPolityce.pl mówiła o różnych opcjach, które są w każdej chwili rozważane.

Chciałabym jednoznacznie zaprzeczyć spekulacjom medialnym, że członkowie „Republikanów” wybierają się do PiS – stwierdziła wtedy Siarkowska.

Koło „Republikanów” zostało założone przez trzy posłanki – dwie, które odeszły z klubu Kukiz’15, powołując się na „utratę zaufania do klubu” po wydarzeniach w sejmie 16 grudnia ubiegłego roku. Jedna z nich już wcześniej była niezrzeszona. Dwie posłanki pochodzące z ugrupowania Kukiza to Magdalena Błeńska i właśnie Anna Maria Siarkowska. Trzecia członkini „Republikanów” to Małgorzata Janowska. Wiadomo już, że do KP PiS przejdą szefowa koła – Siarkowska Janowska. Błeńska nie zamierza przyłączać się do koalicji Zjednoczonej Prawicy i pozostanie niezrzeszona.

Informacja o transferze posłanek przekreśla nadzieje opozycji na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego straci większość w Sejmie. Do tej pory szansy na osłabienie władzy PiS doszukiwano się właśnie w zawężeniu jej składu.

Po czym poznać, że masz raka jelita? Uważaj na TO!

Zobacz również