Teraz wszyscy użytkownicy jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych mogą zacząć się bać! To oficjalne – Facebook sprzymierzył się z rządem, teraz opozycja naprawdę ma przechlapane.

Facebook jest platformą społecznościową zrzeszającą już ponad 2 mld użytkowników na całym świecie. Oni wszyscy, zakładając konta, podają pewne informacje o sobie. Facebook gromadzi dane, a potem… przekazuje je rządom licznych państw. W tym oczywiście rządowi polskiemu. Czas zacząć się bać?

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w prywatności na Facebooku! Będą nowe powiadomienia

Facebook sprzymierzył się z rządem

Na żądanie rządu Facebook oferuje swoje dane. W przypadku takiej dostępności danych, polska opozycja może zacząć się obawiać – Facebook wyłoży rządowi wszelkie dane jak na dłoni – wystarczy tylko prośba. Dla polskiego rządu taki układ z Facebookiem jest szczególnie korzystny.

Do tej pory dla opozycji było to ważne medium – warto przypomnieć, że to właśnie na Facebooku zrzeszał się KOD. To również tam często dochodzi do spontanicznych zrywów takich jak np. czarny protest. Być może niedługo, kiedy Facebook przestanie być tak wolnym medium jak do tej pory – takie akcje będą rzadkością.

Nie tylko u nas

Taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Polsce. Najwięcej takich próśb formułują kraje zachodnie. USA przoduje w tej niechlubnej konkurencji – wysyła ponad 25 zapytań na 100 tys. użytkowników Facebooka.

Tak wynika z ostatniego raportu o transparentności Facebooka, który niedawno został opublikowany. Większość zapytań do szefostwa portalu to przypadki, w których użytkownicy mogą mieć związek ze sprawami kryminalnymi.

ZOBACZ TAKŻE: Facebook wprowadza nową opcję. Nasza prywatność zmieni się na dobre

Źródło: wykop.pl

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia


Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]