Stało się! Elżbieta II wyznaczyła następcę, Brytyjczycy wściekli

Stało się! Elżbieta II wyznaczyła następcę, Brytyjczycy wściekli Źródło: fot. youtube.com/CBS This Morning

Dziś Elżbieta II obchodzi swoje 92. urodziny. Najdłużej panujący w historii Wielkiej Brytanii monarcha już teraz wyznacza swojego następcę. Decyzja ta rozwścieczyła Brytyjczyków, którzy nie pałają sympatią do wyznaczonej przez królową osoby.

Wczoraj zakończył się dwudniowy szczyt szefów państw Wspólnoty Narodów skupiającej głównie dawne brytyjskie kolonie i terytoria zależne. Organizacja od lat dba o utrzymanie jakiejkolwiek formy związku i dobrych relacji między dawną metropolią, a jej koloniami. Organizacja jest forum, zrzeszającym 53 państwa. Jej zadaniem jest promowanie wspólnych wartości, praw człowieka, rządów prawa i demokracji. Zajmuje się także organizacją Igrzysk Wspólnoty. Podczas konferencji w Zamku Windsor królowa brytyjska ogłosiła, iż życzy sobie, aby w przyszłości jej następcą na stanowisku głowy Wspólnoty został Książę Walii, jej syn Karol. Celem monarchini jest, by Wspólnota wciąż "oferowała stabilność i ciągłość przyszłym pokoleniom".

Elżbieta II zadecydowała. Brytyjczycy są wściekli

Karol nie cieszy się zbytnią popularnością wśród narodów Zjednoczonego Królestwa i oddanych monarchistów w krajach, w których korona brytyjska wciąż oficjalnie panuje. Ojciec książąt Williama i Harryego oskarżany jest o rozpad jego związku z Dianą i pośrednio o jej śmierć. W przeciwieństwie do Karola Diana była osoba bardzo popularną i poważaną wśród poddanych. Po rozwodzie z księciem rodzina królewska odwróciła się od niej. Dawna księżna Walii została wówczas ikoną popkultury i celebrytką, prowadząc życie, które członkom dynastii nie mogło się spodobać. Podobało się natomiast gapiom i mediom, którzy notorycznie nachodzili Dianę i fotografowali ją. Jedna z eskapad paparazzich, chcących sfotografować ją w limuzynie, zakończyła jej życie. Próbujący uciekać kierowca, uderzył w filar paryskiego tunelu samochodowego. Diana zmarła w szpitalu 31 sierpnia 1997 roku.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Zakaz aborcji jest antychrześcijański”. Polski duchowny uderza w biskupów
  2. Już jasne! Służby odkryły, kto otruł Skripala
  3. Szokujące słowa Masy! Chodzi o Roberta Biedronia
źródło: onet.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu