Stadion Narodowy będzie szpitalem polowym
Piotr Molecki/East News
Irmina Jach - 19 Października 2020

Czy popieracie budowę szpitala polowego na Stadionie Narodowym?

Stadion Narodowy, według najnowszych doniesień rządowych, ma zostać przekształcony w szpital polowy, który umożliwi leczenie większej ilości pacjentów chorych na COVID-19. Obecnie stołeczne szpitale zmagają się z ogromnymi problemami. Brakuje łóżek, a karetki pogotowia godzinami czekają na przyjęcie. Władze musiały posunąć się do nietypowych rozwiązań. Co myślicie o tym pomyśle?

Stadion Narodowy ma zostać przekształcony w szpital polowy dla osób chorych na COVID-19. To rozwiązanie zdecydowanie odciąży stołeczne szpitale, które na ten moment nie najlepiej radzą sobie w dobie rekordowych zakażeń koronawirusem. Doniesienia, które każdego dnia obiegają media, są dramatyczne. Pacjenci przez wiele godzin nie uzyskują pomocy i czekają na hospitalizację w karetkach zaparkowanych na przyszpitalnych parkingach. Czy popieracie budowę szpitala polowego na Stadionie Narodowym?

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

Stadion Narodowy zostanie przekształcony w szpital polowy dla chorych na COVID-19

Z informacji, które przekazano dzisiejszego poranka wynika, że szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, odpowiada za skoordynowanie działań związanych z powstaniem tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. To ważna informacja w kontekście ostatnich informacji problemów służby zdrowia. Według przewidywań ekspertów już wkrótce, przy utrzymaniu dynamiki pandemii, zabraknie miejsc przy respiratorach. Rząd robi co może, by zapobiec tak skrajnie niebezpiecznej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

Akcja budowy szpitala na Stadionie Narodowym ma być częścią zarządzania kryzysowego. Podobne miejsca mają powstać także w innych województwach. Mają one funkcjonować przez kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy, dopóki sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulegnie stabilizacji. Rzecznik rządu, Piotr Muller, obiecuje, że dzięki szpitalom polowym Polacy nie będą musieli martwić się o deficyt miejsc w placówkach medycznych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

- W szpitalach jest zabezpieczona odpowiednia liczba miejsc dla pacjentów. To kwestia koordynacji, gdzie tego pacjenta ostatecznie przewieźć. W szpitalach, gdzie były tego typu problemy, są kontrole. W celu uniknięcia takich sytuacji otwieramy szpitale polowe - mówił Piotr Muller, nawiązując do budowy szpitala polowego na Stadionie Narodowym.

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News