Kompromitacja. Wyciekł komunikat, państwowe stacje benzynowe mają promować prorządową prasę

Kompromitacja. Wyciekł komunikat, państwowe stacje benzynowe mają promować prorządową prasę Źródło: źródło: wikimedia.org/pece , flickr.com

Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości doprowadziło do wdrożenia w Polsce wielu zmian, z których jedne faktycznie są oceniane jako dobre, a inne jako złe. Okazuje się, że fala zmian nie ominęła nawet... ułożenia gazet na stacjach benzynowych. Komunikat od władz stacji wyciekł do mediów, więc zaliczono potężną wpadkę.

Każdy, kto ma chociaż minimalne pojęcie o polskiej polityce, potrafi wskazać, które tytuły prasowe są za jaką opcją polityczną. Wiadomo też powszechnie, że władza lubi wspomagać prasę, która jest po jej stronie. Od kiedy za sterami naszego kraju jest Prawo i Sprawiedliwość na specjalne względy mogą liczyć gazety takie jak w Sieci, Nasz Dziennik, Gazeta  Polska czy Do Rzeczy.

Jak dotąd prawicowe pisma mogły liczyć na prenumeraty zamawiane do urzędów, możliwość zrobienia specjalnego wywiadu z najważniejszymi ludźmi w kraju czy wykupowanie miejsc na reklamy. To jednak nie wszystko - władza poszła jeszcze o krok dalej.

Jak wynika z maila, który został rozesłany do wszystkich 480 szefów stacji należących do spółki Lotos Paliwa, prawicowe pisma mają być promowane na sklepowych półkach. W wiadomości zaznaczono, że taka zmiana w ekspozycji sklepowej wynika z chęci samych klientów. Według spółki, przeprowadzane w ostatnich miesiącach badania udowodniły, że Polacy chętniej kupują propisowskie pisma. Tak przynajmniej twierdzą władze spółki.

 - Szczególną uwagę proszę zwrócić na estetyczną i widoczną ekspozycję pozycji Do Rzeczy, wSieci, Wprost, Gazeta Polska, Nasz Dziennik - czytamy w mailu, który dotarł do szefa jednej ze stacji w Trójmieście.

Spółka Lotos Paliwa jest podmiotem państwowym, więc już pojawiły się komentarze, że takie usytuowanie prawicowych gazet na półkach jest decyzją samej partii rządzącej. Nie da się ukryć, że pisma popierające partię Kaczyńskiego od przejęcia przez nią władzy mają się lepiej.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News