Europejscy specjaliści z ESA mają dla nas bardzo niepokojące wiadomości. Już wiemy co się stanie ze zniszczoną stacją kosmiczną! 

Europejska Agencja Kosmiczna na swoich stronach internetowych zamieściła informację, jaką posiada na temat katastrofy Tiangong1. Okazuje się, że stacja kosmiczna z Państwa Środka spadnie na Ziemię w marcu 2018 roku. Ma to się wydarzyć dokładnie na południe od 43 stopnia szerokości geograficznej północnej. Powoduje to zawężenie ewentualnego miejsca gdzie stacja spadnie. Szerokości takie wskazują bowiem na takie kraje jak: Hiszpania, Portugalia, Grecja, Włochy i Bułgaria.

Agencja z Europy pokieruje międzynarodową kampanią, jaka ma się składać z 13 agencji kosmicznych z różnych miejsc świata. Zajmą się one śledzeniem chińskiej stacji przed jej końcowym lądowaniem w kierunku Ziemi.

Zagrożenie jest ogromne, większe części gruzu najprawdopodobniej nie spalą się w atmosferze i spadną prosto na nas. To będzie prawdziwy ognisty deszcz.

– Data, czas i zasięg geograficzny powrotu mogą być przewidywane tylko z dużą niepewnością. Nawet na krótko przed powrotem można oszacować tylko bardzo duże okno czasowe i geograficzne – stwierdził Holger Krag, szef biura kosmicznego odkładania odpadów w ESA .

Ze stacją nie można się było skontaktować od 2013 roku, kiedy została porzucona. Orbituje ona obecnie na wysokości 300 km. Jej podróż przebiega z prędkością 7 km na sekundę.

screen twitter .com/RT_com

Żródło: rt.com, sputniknews.com

Te zdjęcia Czerwonej Planety zrobią na tobie WRAŻENIE!


Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!

...

Zobacz również