Wielkie połączenie stacji benzynowych. Koniec Orlenu jaki znamy

Wielkie połączenie stacji benzynowych. Koniec Orlenu jaki znamy Źródło: Fot. Flickr (PKN Orlen)

Nieoczekiwane zmiany na rynku koncernów paliwowych. Dojdzie bowiem do połączenia wielkich stacji benzynowych, które zna każdy z nas. Orlen i Lotos całkowicie zmienią kształt swego funkcjonowania.

Jak poinformowano media oraz obywateli w oficjalnym komunikacie, "PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli nad Lotosem przez Orlen". O sprawie opowiedział bardziej szczegółowo prezes popularnego Orlenu, Daniel Obajtek.

Stacja benzynowa jakiej jeszcze nie widzieliśmy

- Procesy konsolidacyjne na tym rynku trwają od wielu lat i żeby być konkurencyjnym musimy nadrobić zaległości i być gotowym na nowe stojące przed branżą wyzwania. Skonsolidowany koncern może lepiej konkurować na otwartym rynku europejskim. Model przygotowywanej transakcji, harmonogram oraz szczegółowe zasady jej realizacji wymagają przeprowadzenia szczegółowych analiz i będą obecnie wypracowywane - zdradził biznesmen. ZOBACZ TAKŻE: Miliony Polaków będą dostawać 2 tysiące miesięcznie od państwa. Trzeba zrobić jedną rzecz - Koncepcja połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos jest obecna w sferze gospodarczej od kilkunastu lat, zabrakło jednak determinacji, aby ten proces zrealizować - dodał Obajtek.

Orlen i Lotos się łączą

- Budowa silnego, zintegrowanego koncernu paliwowo-petrochemicznego to decyzja biznesowa niezbędna z kilku perspektyw: przyszłości biznesowej obu firm, budowania wartości firmy dla akcjonariuszy, bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również interesu klientów indywidualnych. Ta świadomość powoduje, że mamy pełną determinację, aby ten proces sprawnie i skutecznie przeprowadzić - przy wsparciu Skarbu Państwa, jako kluczowego akcjonariusza, a jednocześnie przy poszanowaniu praw wszystkich akcjonariuszy i z troską o pracowników - stwierdził także prezes. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniamy majątek sędziego, który ukradł 50 złotych Co ciekawe, inwestorzy na Giełdzie Papierów Wartościowych zareagowali bardzo pozytywnie na oficjalnie zapowiedziane zmiany. Akcje Orlenu natychmiast znacząco urosły.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News