SONY DSC
fot. wikipedia.org
Karol Zaborowski - 1 Lipca 2018

Kultowy, polski piosenkarz został politykiem! Ujawniono ile zarobił

Trzeba przyznać, że w polskiej polityce biorą udział często osoby z bardzo różnych środowisk. Nawet niektórzy muzycy decydują się spróbować swoich sił w polityce. Na taki krok swojego czasu zdecydował się Stachursky. Teraz mediom udało się dotrzeć do jego oświadczenia majątkowego.

W wielu kręgach Stachursky jest postacią kultową, praktycznie każdy zna jego największe przeboje takie jak "Typ niepokorny" czy "Zostańmy razem". Ma też na swoim koncie kilka złotych oraz platynowych płyt. Nie ulega wątpliwościom, że na swojej twórczości dorobił się niemałego majątku. W 2003 roku tygodnik "Wprost" obliczył, że na sprzedaży płyt i koncertowaniu piosenkarz zarobił 3,8 mln złotych. Jednak mało kto wie, że artysta w 2013 roku rozpoczął swoją karierę polityczną.

Stachursky w polityce

Muzyk swoją karierę polityczną rozpoczął od objęcia mandatu w radzie miasta. Chodzi dokładniej o Czechowice-Dziedzice, artysta złożył ślubowania i aktywnie brał udział w pracy rady miejskiej. Już po roku zdobył najwyższy wynik w okręgu i został radnym powiatowym. Niestety szybko zrezygnował z pełnienia tej funkcji. - Postanowiłem tak w trosce o sumienne i solidne wykonywanie mandatu radnego rady powiatu w Bielsku-Białej. Rezygnacja z mandatu wynikała z braku możliwości pogodzenia działalności w samorządzie z nowymi obowiązkami wynikającymi z "międzynarodowej aktywności artystycznej - mówił Stachursky. Mediom udało się dotrzeć do jego oświadczenia majątkowego z czerwca 2013 roku. Według dokumentu Stachursky miał odłożone 40 tysięcy zł oszczędności. Swoje prawa autorskie do 88 utworów wycenił na 440 tysięcy zł, dodatkowo majątkowe prawa wykonawcze do 139 utworów na 417 tysięcy zł. Był też współwłaścicielem domu wartego 550 tysięcy zł., działki za 50 tysięcy zł. oraz mieszkania o wartości 100 tysięcy zł. Za swoje występy estradowe zgarnął 249 tysięcy, z czego przychód wyniósł 124 tysiące zł. Nie da się ukryć, że w porównaniu z kwotą za rok 2003 muzyk zaliczył spory spadek, jednak wciąż suma, jaką zdobył w czasie swojej kariery polityczniej, robi duże wrażenie.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ewa Bem zakończyła karierę?! Przerwano spekulacje
  2. Ogromny karambol w centrum Warszawy! Paraliż w stolicy, wśród rannych ciężarna
  3. Szarpanina na marszu w dużym, polskim mieście. Policja użyła siły, poleciały jaja
martyniuk_wstepKiedyś ich piosenki śpiewała cała Polska... a dziś?Czytaj dalej
zurobskiBezdomne gwiazdy: W życiu doświadczyły zarówno sławy, jak i biedy...Czytaj dalej
źródło: wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News