Tragiczne wiadomości. Nie żyje legendarny muzyk

Tragiczne wiadomości. Nie żyje legendarny muzyk Źródło: pikio.pl

Środa 11 września, będzie datą, która zapamięta wielu fanów słynnego muzyka. Niestety, tego dnia artysta odszedł z tego świata. W swojej karierze wywarł wpływ na wiele ważnych gwiazd muzyki.

Środa była tragicznym dniem dla muzyki. Zmarł wielki muzyk, wokalista, który współpracował z największymi gwiazdami. Powodem śmierci był zawał serca. 

Środa 11 września była smutnym dniem dla fanów jego muzyki

W wieku 58-lat zmarł Daniel Johnston. Wokalistka współpracował m.in. z Dawidem Bowie, Pearl Jam, Sonic Youth czy Tomem Waitsem. Zajmował się nie tylko muzyką, ale także rysunkiem - w obu dziedzinach odnosił spektakularne sukcesy artystyczne. Jego dzieła na stałe wpisały się w historię muzyki.

- Rodzina Johnstonów jest głęboko zasmucona śmiercią ich brata, Daniela Johnstona. Zmarł nad ranem z przyczyn naturalnych w swoim domu w Houston w Teksasie. Daniel był wokalistą, twórcą tekstów, artystą i przyjacielem. Przez większość swojego życia zmagał się z problemami psychicznymi - napisali jego bliscy w oficjalnym oświadczeniu.

Zdobył popularność dzięki Kurtowi Cobainowi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy zaczynał, rozdawał na ulicy kasety ze swoimi demami, co przysporzyło mu sporej popularności. Kolejny boom na twórczość muzyka przypadł na 1985 rok, kiedy wystąpił w programie MTV. Jednak prawdziwy rozkwit kariery przeżył po 1992 roku, gdy Kurt Cobain, będący wtedy wielką gwiazdą, pojawił się w koszulce z okładką płyty brytyjskiego wokalisty "Hi, How Are You?". Rekomendacja ikony grunge'u przysporzyła Johnstonowi niesamowitej popularności niemalże na całym świecie.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Według wielu doniesień medialnych, chorób psychicznych Johnston nabawił się po koncercie Butthole Surfers, podczas którego zażył LSD. Zdiagnozowana została u niego schizofrenia oraz zaburzenia maniakalne dwubiegunowe. Miał się obsesyjnie bać szatana. Przebywając w szpitalu psychiatrycznym, nie zaprzestał tworzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: Onet

Następny artykuł