Właśnie podano tożsamość zamachowców ze Sri Lanki

Właśnie podano tożsamość zamachowców ze Sri Lanki Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

Sri Lanka znalazła się na pierwszych stronach w mediach na całym świcie. Teraz zostały podana tożsamość zamachowców. Wiele osób nie może uwierzyć, że takie osoby mogą za tym stać.

Sri Lanka nadal nie może się podnieść po ostatnich wydarzeniach, o których mówi teraz cały świat. Tragedia, jaka miała miejsce na tej wyspie w Wielkanoc, wstrząsnęła całym światem. Jak się okazuje, miało dojść do 9 eksplozji, z czego jedną z nich na lotnisku udało się ją udaremnić. Jednak nie to najbardziej zaskakuje w tej sprawie, a tożsamość dwóch z ośmiu zamachowców.

Sri Lanka: znana jest tożsamość zamachowców

Niedzielnymi wydarzeniami żyje teraz cały świat, który pogrążył się w głębokim smutku po tragedii, której świadkami byliśmy. Wiele osób nawet nie może zrozumieć, jak można być w ogóle zdolnym do zaplanowania i zrealizowania tak okrutnej zbrodni.

W zamachach zginęło aż 359 osób. Co więcej, udało się ustalić personalia zamachowców, jednak władze Sri Lanki niechętnie podejmują ten temat. Mimo wszystko światowe media podają, że dwóch z nich było synami znanego lankijskiego biznesmena, który jest jedną z najbogatszych osób na całej Sri Lance, Mohammada Yusufa Ibrahima.

Mężczyzna został zatrzymany i aktualnie przebywa w areszcie, ponieważ jest podejrzewany o podżeganie swoich synów do popełnienia tej przerażającej zbrodni. Obaj zamachowcy byli dobrze wykształceni, podobnie jak inni uczestnicy tej masakry. Część z nich nawet studiowała za granicą, co jeszcze bardziej przeraża wiele osób.

Często jest nam przedstawiany obraz zamachowca, który jest osobą niewykształconą i przez to podatną na wpływy charyzmatycznych przywódców. Jednak w tym wypadku ta zasada absolutnie nie znajduje potwierdzenia. Niestety to nie jedyne zaskakujące doniesienia, jakie napływają ze Sri Lanki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Synowie znanego biznesmena to Inshaf i Ilham, z czego pierwszy z braci był już kiedyś zatrzymany, ale odzyskał wolność. Dodatkowo to on właśnie ma być odpowiedzialny za wybuch w hotelu Cinnamon Grand. Również żona jednego z synów biznesmena brała udział w zamachach i zdetonowała się na oczach swoich dzieci, które także stały się ofiarami wybuchu. Łącznie zostało już zatrzymanych kilkadziesiąt osób związanych z przeprowadzeniem niedzielnych ataków terrorystycznych.

Wiele osób obawia się, że taka sytuacja może się jeszcze powtórzyć, dlatego turyści opuszczają masowo wyspę. Co więcej, jeżeli ktoś zaplanował wyjazd w te strony, to może zmienić cel swojej podróży bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jak Agata Duda? Aktorka wygląda niemal identycznie!
  2. Córki Hanny Lis to prawdziwe piękności. Julia i Ania mogłyby zostać gwiazdami!
  3. Już nie nauczyciele. Kolejna grupa zawodowa zapowiada strajk
  4. Po zawieszeniu strajku część nauczycieli domaga się dymisji Broniarza
  5. Gigantyczne kontrowersje wokół Małgorzaty Rozenek. Gwiazda przemówiła
  6. Wygląda to bardzo źle. Niepokojąca prognoza pogody na dzisiejszy wieczór, uważajcie

 

źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News