YouTuber Krzysztof Wójtowicz postanowił spytać przechodniów napotkanych w Krakowie o to co sądzą o pomyśle nauczania w polskich szkołach „arabskich cyfr”. Odpowiedzi jakie uzyskał – delikatnie mówiąc – zaskakują. 

W kontekście kryzysu imigracyjnego i obaw związanych z islamizacją Europy, niektóre społeczeństwa odnoszą się niechętnie do rozwiązań wprowadzanych w życie przez władze, które ulegają wpływom muzułmańskiej kultury.

Obawy społeczeństwa postanowił wykorzystać jeden z YouTuberów, Krzysztof Wójtowicz, który napotkanych przechodniów w Krakowie spytał co sądzą o „nowym pomyśle władz, które chcą wprowadzić do szkół nauczanie arabskich cyfr”.

Duża część pytanych odniosła się do pomysłu niechętnie, tłumacząc że powinniśmy dbać o zachowanie własnej kultury i unikać ekspansji tej arabskiej.

Problem w tym, że arabskie cyfry (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 oraz 9) są z nami od wieków i polskie dzieci już na początku swojej edukacji się ich uczą.

https://www.youtube.com/watch?v=QUm0PZcTwrc

Na szczęście nie wszyscy dali się nabrać. Część osób ze spokojem oświadczyła, że przecież nauczanie arabskich cyfr w polskich szkołach odbywa się od lat.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również