stół wigilijny_po
yt/Amadeusz Design
Anna Maria Guziewska - 22 Grudnia 2018

Sprawdzone przepisy kulinarne na Boże Narodzenie. Twoi goście będą wniebowzięci!

Sprawdzone przepisy kulinarne na Boże Narodzenie z pewnością znajdziesz w domowej książce kucharskiej. Przekazywane ustnie i zapisywane na kartkach w domu - mogą Ci przypomnieć domowe smaki. Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś nowego, koniecznie sprawdź, co Polacy chętnie przyrządzają na wigilijny stół.

Sprawdzone przepisy kulinarne na Boże Narodzenie z pewnością wzbudzą zachwyt wśród Twoich gości. Nowoczesne bądź urozmaicone dania, którymi będziesz mógł się pochwalić przed gośćmi zdecydowanie wpłyną na przebieg i atmosferę nadchodzących świąt. Koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jakie są sprawdzone przepisy kulinarne na Boże Narodzenie? Dania główne na Święta Bożego Narodzenia

Do głównych dań, które można zaserwować na wigilijnym stole powinniśmy zaliczyć przede wszystkim pierogi, barszcz czerwony z uszkami, karp w rozmaitej postaci, różne wersje śledzi, zupa grzybowa czy ryba po grecku. Polacy wciąż chętnie sięgają po lokalne przysmaki, jak chociażby zamiast barszczu czerwonego przygotowują zupę grzybową. Na niektórych stołach obowiązkowo musi się pojawić kompot z suszu oraz kutia. W domach, gdzie święta obchodzone są tradycyjnie, wciąż na stole pojawia się jedynie ryba.

Co ugotować na Święta Bożego Narodzenia?

Pomyśl o tych, którzy usiądą z Tobą przy stole? To ważne, aby pamiętać, jakimi smakami kierują się nasi najbliżsi. Jeśli wiesz, że córka czeka na pierogi, a mąż wspomina zeszłorocznego smażonego karpia - postaraj się przygotować takie dania, które sprawią przyjemność bliskim. I przede wszystkim te, które z powodzeniem znikną ze stołów. Wyrzucanie jedzenia po świętach to dość znana praktyka w polskich domach - postaraj się przygotować tyle, ile Twoja rodzina będzie w stanie zjeść.

Coś dobrego na Święta Bożego Narodzenia

Myśleliście o dodatkowych przekąskach lub słodkościach, które z powodzeniem można podać w przerwach między ciepłymi daniami? Otóż, w tej roli świetnie sprawdzą się warzywne dania lub surowe owoce, które osłodzą i ochłodzą nasz organizm. Będą świetną alternatywą dla dań, które nierzadko są ciężkostrawne. Tradycyjnymi ciastami, które mogą z powodzeniem zapełnić wigilijny stół są: makowce, serniki i wypieki drożdżowe. Ci, którzy wolą świąteczne przygotowania zacząć na długo przed końcem grudnia, chętnie wypiekają pierniczki. Te, później leżą w specjalnych słoikach i czekają na dekoracje tuż przed kolacją wigilijną.

Boże Narodzenie potrawy tradycyjne

Ma ich być dwanaście i każdego z nich należy spróbować. Ci, którzy chętnie sięgają do tradycyjnej kuchni z pewnością pamiętają o pierogach, uszkach, barszczu czerwonym, kutii, makowcach, rybie po grecku i rozmaitych wersjach śledzi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
W niektórych domach podawane są także kluski z makiem. Pojawia się na stołach Polaków także: kompot z suszu, czy wyroby w galarecie, jak karp lub inna ryba.

Potrawy na Boże Narodzenie smacznie i tanio

Chcesz, aby te święta były nie tylko wyjątkowe, ale i tanie? Postaraj się skorzystać z promocji, które wciąż są oferowane przez markety. Na pólkach wiele produktów wciąż ma oznaczenia czerwonych naklejek. Z pewnością przygotowanie dań od podstaw samodzielnie również pomoże Ci zaoszczędzić kilka złotych. Postaraj się więc sięgnąć po proste i tanie składniki. Przygotuj się do świąt wystarczająco wcześnie, aby nie zostać zaskoczonym żadnymi niespodziewanymi okolicznościami. Te mają być przede wszystkim rodzinne i spokojne.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Przerażająca wizja Jackowskiego na Boże Narodzenie. Lepiej zostańcie w domach
  3. Zdumiewająca prognoza pogody na Boże Narodzenie. Takich świąt nie mieliśmy od wielu lat
  4. Potrawy na Boże Narodzenie smacznie i tanio. Nie musisz wydawać fortuny!
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  6. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
 
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News