Witold Waszczykowski ujawnił już oficjalnie, że wśród ofiar śmiertelnych zamachu w Manchesterze byli Polacy. Jeden trafił także w bardzo ciężkim stanie do szpitala, jednak przeszedł udaną operację.

2 osoby, które zginęły po koncercie Ariany Grande, miały być rodzicami odbierającymi dzieci z widowiska. Ich rodziną zaopiekowały się już odpowiednie służby, otrzymują bardzo potrzebną w trudnych chwilach pomoc.

Jest w szpitalu, po ciężkiej operacji, ale wszystko wskazuje na to, że będzie żył – powiedział także szef MSZ o mężczyźnie, który został ranny w zamachu. Jest on ojcem, który uczestniczył ze swoimi dziećmi w koncercie. Jak już więc oficjalnie wiadomo, jego życiu nie zagraża prawdopodobnie żadne niebezpieczeństwo.

Początkowo polskie służby twierdziły, że wśród 22 zabitych nie było Polaków. Teraz niestety sprawdził się najgorszy dla nich scenariusz. Jak podkreślił Waszczykowski, najważniejsze jest, aby szybko udzielić rodzinie tragicznie zmarłych odpowiedniej pomocy, której na pewno bardzo potrzebują.

...

Zobacz również