Sprawdził co Hiszpanie wiedzą o Polsce. Odpowiedzi mogą zaskoczyć (video)

Sprawdził co Hiszpanie wiedzą o Polsce. Odpowiedzi mogą zaskoczyć (video) Źródło:

Stereotypy o Polakach funkcjonują w większości krajów Europy. Wśród nich są te negatywne jak i pozytywne. W dużej mierze wiemy co sądzą i wiedzą o nas takie narody jak Niemcy czy Brytyjczycy, ale co wiedzą o Polsce Hiszpanie? Jeden z hiszpańskich vlogerów postanowił to sprawdzić. Niektóre odpowiedzi mogą - delikatnie mówiąc - zaskoczyć.

Polacy w Europie i na świecie znani są z kilku rzeczy. Wśród nich znajdą się takie pozytywy jak nasza gościnność czy pracowitość oraz to, że - i to jest jedno z najpopularniejszych skojarzeń związanych z Polską - Jan Paweł II był właśnie Polakiem.

ZOBACZ TAKŻE - Amerykanin wyjaśnia dlaczego zostawił USA i wyemigrował do Polski (video)

Istnieją niestety też negatywne i często krzywdzące stereotypy jak chociażby to, że słyniemy z kradzieży samochodów (stereotyp ten funkcjonował głównie w latach 90. gdy rzeczywiście polskie gangi złodziei urządzały sobie "wycieczki" za naszą zachodnią granicę).

ZOBACZ TAKŻE - Czarnoskórzy obcokrajowcy w Polsce: Polacy są bardziej otwarci i pomocni niż Niemcy (video)

Większość stereotypów związanymi z Polakami pochodzą głównie z krajów, w których Polacy stanowią pokaźne grupy mniejszości narodowych tj. Niemcy czy Wielka Brytania. Ale co wiedzą i sądzą o nas takie narody jak Hiszpanie? Jeden z hiszpańskich vlogerów postanowił to sprawdzić.

ZOBACZ TAKŻE - Anglicy o Polakach: Dobre jedzenie, ciężko pracują i ginęli w obronie naszego kraju (video)

Część odpowiedzi nie dziwi, duża część pytanych kojarzy Polskę z Krakowem, Janem Pawłem II, Lewandowskim, Wieliczką, wódką (choć w rzeczywistości słyniemy raczej ze spożycia piwa), gościnnością oraz dobrym jedzeniem czy naszą historią związaną z II wojną światową.

ZOBACZ TAKŻE - Co Żydzi sądzą o Polakach? Ten film wywołał burzę w polskim internecie (video)

W materiale hiszpańskiego vlogera znalazły się też zaskakujące odpowiedzi takie jak na przykład to, że w Polsce nie ma lodu i drinki chłodzimy za oknem.

https://www.youtube.com/watch?v=cDwZNmL-Y9U https://www.youtube.com/watch?v=bhgUy6bG5D0

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News