Niejasne sprawy Magdy Żuk czy Ewy Tylman to wcale nie najsłynniejsze ze śledztw, jakie toczyły się w ciągu ostatnich lat w Polsce. W 2010 roku całym krajem wstrząsnęła tajemnicza sprawa Iwony Wieczorek. Mieszkanka Trójmiasta zaginęła w drodze z imprezy do domu. Niedawno jej rodzina przeżywała tragiczną rocznicę – minęło 7 lat od tajemniczego zaginięcia.

Noc z 16 na 17 lipca 2010 roku matka Iwony zapamięta do końca życia. To właśnie wtedy jej 19-letnie córka zginęła w drodze z imprezy do domu. Po kłótni z przyjaciółmi wracała na piechotę z Sopotu do Gdańska. Ostatni ślad, jaki zostawiła, to nagranie na kamerze monitoringu. Była wówczas na gdańskim Jelitkowie – 20 minut od domu. Później przepadła.

Sprawa Iwony Wieczorek cały czas jest w toku. Policjanci mają jeszcze trzy lata, zanim ta się przedawni. Są jednak przekonani, że uda im się zmieścić w czasie i rozwiążą tajemnicę jej zaginięcia. Specjalna grupa funkcjonariuszy wspierana przez mundurowych z policyjnego Archiwum X ostatnio zaangażowała się w sprawę ze zdwojoną siłą. Jak mówi komisarz Arkadiusz Radomski z KWP w Gdańsku, będą szukać, aż znajdą jakikolwiek trop. Cały czas przesłuchiwane są nowe osoby oraz przeprowadzane przeszukania.

Matka Iwony zwróciła się ze wzruszającym apelem do osób zamieszanych w zaginięcie jej córki. Kobieta, która przeżyła gehennę po śmierci ukochanego dziecka i musiała zmienić dom, by uwolnić się od codziennych napadów histerii, zaapelowała do sumienia sprawców. To jedna z najtrudniejszych decyzji w jej życiu.

Wygasa nadzieja, że Iwona odnajdzie się żywa, bo to już graniczyłoby z cudem. Chciałabym znać prawdę, kto Iwonie zrobił krzywdę. Chcę, żeby osoba, która zna prawdę, wskazała miejsce, w którym jest Iwona. Tylko to mnie interesuje. Jest to osoba bardziej dojrzała, mija przecież 7 lat, myślę, że też boryka się z problemem i wyrzutami sumienia – zaapelowała matka.

...

Zobacz również