W Węgrowie powstał "mobilny konfesjonał". Księża mają w nim bezpiecznie spowiadać, mogą nawet podjechać

W Węgrowie powstał "mobilny konfesjonał". Księża mają w nim bezpiecznie spowiadać, mogą nawet podjechać Źródło: facebook Parafia Rzymskokatolicka Św. Ojca Pio w Węgrowie

Spowiedź w "mobilnym konfesjonale". Księża z Węgrowa będą bezpiecznie spowiadać wiernych, mogą nawet podjechać.

Spowiedź w czasach epidemii koronairusa będzie możliwa. Księża z jednej z polskich parafii, chcą wprowadzić nietypowe rozwiązanie, które pozwoli na spowiedź w "mobilnym konfesjonale".

Spowiedź w "mobilnym konfesjonale"

W obecnej sytuacji wierni na całym świecie nie mogą uczestniczyć w mszach w Kościołach. Jedyną opcją, by brać udział w nabożeństwach, jest transmisja w sieci czy telewizji. Wiele kościołów w kraju wychodzi do swoich parafian, proponując im steraming z mszy. W związku z ograniczeniem zgromadzeń do dwóch osób i pięciu w przypadku mszy oraz pogrzebów pojawił się kolejny problem.


Dziś wierni nie mogą przystąpić do spowiedzi. Księża z Parafii Rzymskokatolicka Św. Ojca Pio w Węgrowie postanowili zaproponować swoim wiernym nietypowe rozwiązanie w tej wyjątkowej sytuacji. Wierni będą mogli skorzystać z "mobilnego konfesjonału".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Ruszamy z akcją „Mobilny Konfesjonał”. W tym tygodniu został przygotowany bezpieczny bus, który w czasie trwania epidemii będzie pełnił funkcję konfesjonału. Podczas spowiedzi kapłan i osoba, która się spowiada nie mają ze sobą bezpośredniej styczności. Bus jest zaparkowany przed kościołem - pojawiła się wiadomość na Facebooku.

Jak będzie wyglądać mobilna spowiedź? 

Duchowni będą umawiać się z chętnymi telefonicznie i jeździć po okolicy, by wierni nie musieli się przemieszczać. "Mobilny konfesjonał" powstał w samochodzie dostawczym. W jego wnętrzu znajduje się klęcznik, z którego może skorzystać osoba, która się spowiada. Ksiądz siedzi w miejscu przeznaczonym dla kierowcy, co sprawia, że nie ma bezpośredniego kontaktu ze spowiadającą się osobą.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy od osób, które chętnie skorzystają z "mobilnego konfesjonału", chcąc przystąpić do spowiedzi przed świętami Wielkanocnymi.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Tony Halik zostawił żonie kopertę, którą miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, nie wierzyła

Komentujący zwrócili się do księży z apelem, by zadbali o wszystkie elementy, których mogą dotykać osoby, korzystające ze spowiedzi. Apel spotkał się z dobrym przyjęciem, dla księży także liczy się bezpieczeństwo swoich parafian. Zrobią oni wszystko, by spowiedź odbyła się bez ryzyka zarażenia się koronawirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Narodowa kwarantanna została przedłużona. Psycholog radzi, jak ją wytrzymać
  2. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  3. Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie z łóżka. Ma problem, każda matka będzie jej współczuć
  4. Jurek Owsiak ujawnił kulisy współpracy z ministerstwem. Polacy się wściekną
  5. Już się zaczęło, żółte alarmy na terenie całej Polski. Zagrożenie zdrowia i życia
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

źródło: facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News