Podczas wczorajszego spotkania polskich leśników z przedstawicielami UNESCO miała miejsce osobliwa sytuacja. Jeden z leśników zarządził modlitwę przed spotkaniem, na co część uczestników spotkania wyszła z sali. 

Wizytujący w Polsce eksperci UNESCO, którzy sprawdzają sytuację związaną z wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej, spotkali się wczoraj z polskimi leśnikami.

W trakcie rozmów, jeden z leśników ku zdziwieniu zagranicznych gości zarządził modlitwę w ich intencji i intencji Puszczy Białowieskiej. Mimo, że na środek sali zaproszono także inne wyznania m.in buddystę, to z głośników popłynęła chrześcijańska modlitwa.

 – Chcemy teraz w intencji naszych gości, wszystkich tutaj obecnych zanieść wspólną modlitwę do naszego Boga – powiedział jeden z leśników intonując „Ojcze nasz”.

Część osób przebywających w tym czasie na spotkaniu opuściła salę, a przedstawiciele UNESCO zakłopotani czekali na koniec modlitwy, po której zostali pobłogosławieni przez leśnika.

ZOBACZ TAKŻE – Rząd chce wykreślenia Puszczy Białowieskiej z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.