Tego musisz spróbować w wakacje nad wodą - sporty wodne dla każdego

Tego musisz spróbować w wakacje nad wodą - sporty wodne dla każdego Źródło: pixabay.com/Funki50

Sporty wodne to świetny sposób na spędzanie gorących letnich miesięcy. Kiedy słońce przygrzewa i woda jest ciepła, zmoczenie się jest ogromną przyjemnością. Co możemy robić nad wodą w Polsce? Możliwości jest naprawdę wiele, każda dostarczy wielu dobrych momentów i świetnej zabawy.

Sporty wodne to idealny przerywnik pomiędzy chwilami spędzonymi na wylegiwaniu się na gorącym słońcu i tymi w smażalni ryb tuż przy plaży. Dzięki nim zadbamy o swoją linię, którą nieraz trudno jest utrzymać w czasie wakacji, a także przeżyjemy ekstremalne chwile, o których będziemy opowiadać przez kolejne lata. Jakie sporty możemy uprawiać nad wodą?

Sporty wodne, których warto spróbować

Ostatnimi czasy sporty wodne są coraz bardziej popularne. Wszystko ze względu na to, że mamy coraz więcej możliwości wyjazdów, dlatego też możemy spróbować zrobić nad wodą więcej rzeczy. Jednym z najpopularniejszych sportów jest jet-skiing, czyli pływanie na skuterze wodnym. Jest to sport ekstremalny, dający każdemu pływającemu dużą dawkę adrenaliny. Polega na pływaniu na małym, zwrotnym, zazwyczaj jednoosobowym pojeździe wodnym, na którym od wody nie oddziela nas praktycznie nic. Jest to świetne, acz trochę niebezpieczne, przeżycie.

Innym dobrym pomysłem jest kitesurfing, czyli jazda na desce wodnej, która jest ciągnięta przez wielki latawiec. Nie potrzebujemy do tego osób trzecich - czy to motorówki, czy wyciągu - wystarczy dobry wiatr i trochę umiejętności. Jest to ogromna frajda, a ujarzmienie siły wiatru daje wielką satysfakcję.

Sporty wodne nad polskim morzem

Polskie morze jest idealne do uprawiania wielu sportów wodnych. Co prawda nie mamy na Bałtyku wielkich, oceanicznych fal, więc surfowanie odpada, ale otwiera to możliwości na inne sposoby spędzania czasu w wodzie i na niej. Po pierwsze warto wybrać się na coraz bardziej popularną deskę SUP - czyli deskę surfingową z wiosłem, na której wiosłujemy na stojąco.

Może wydawać się to dość banalne i nudne, jednak zachowanie równowagi jest dużym wyzwanie nawet na spokojnym jeziorze, a co dopiero na pokrytym falami morzu. Jeśli to nie brzmi dla nas dobrze, zawsze wakeboarding - deska ciągnięta przez motorówkę i skacząca po falach na pewno da nam niezapomniane doznania.

Sporty wodne nad jeziorem - Mazury

Mazury to główny ośrodek polskich sportów wodnych. Tutaj prym wiedzie kajakarstwo i żeglarstwo - spędzenie długich godzina albo dni na żaglach jest dla wielu osób niezwykle odprężające, pomaga im się oderwać od trudów życia codziennego i zapomnieć o problemach.

Kajaki funkcjonują podobnie - jednak tam musimy jeszcze włożyć od siebie naprawdę dużo siły, aby przebić się przez niezbadane gąszcze, w które się wybierzemy. Jeśli jednak nie chcemy uczestniczyć w aktywnościach na łódkach, możemy spróbować czegoś nowego - flyboardów. Są to swego rodzaju plecaki odrzutowe - zakładamy specjalny plecak, który z tyłu ma dysze wyrzucające wodę pod dużym ciśnieniem. Ciśnienie jest tak ogromne, że bez problemu wyrzuca nas w górę i sprawia, że (pod warunkiem, iż dobrze kierujemy) możemy latać! Z pomocą takiego urządzenia łatwo spełnić swoje ikarowe marzenia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia fizjoterapeuta? Własny gabinet pozwala się dorobić
  2. Bieganie dla początkujących. Jak zacząć przygodę ze sportem?
  3. Jak przygotować rower do sezonu? To bardzo ważne
  4. Sezon rowerowy 2019. Od kiedy się zaczyna?
  5. AMD Ryzen 3000 - cena, specyfikacja, premiera
Następny artykuł