Sportowiec popełnił samobójstwo.
Pixabay kropekk_pl
Jakub Kossakowski - 8 Maja 2020

Śledztwo ws. śmierci Dawida Kosteckiego umorzone. Był świadkiem w "aferze podkarpackiej"

Niezwykły sportowiec przedwcześnie odszedł z tego świata. Wiele osób ubolewało nad jego śmiercią. Przyczyny zgonu były badane przez śledczych. Nikt nie podejrzewał, że prokuratura podejmie taką decyzję w tej sprawie. Niektórzy mogą być oburzeni.

Nie da się ukryć, że wiadomości o śmierci zawsze są przytłaczające, tym bardziej jeżeli doszło do niej wskutek samobójstwa. W ten sposób odszedł z tego świata sportowiec, który był uwielbiany przez wielu Polaków. Ostatnio prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję w tej sprawie.

Zbigniew Wodecki prawda małżeństwoPrzyjaciółka ujawniła skandaliczną prawdę o małżeństwie Zbigniewa Wodeckiego. Tylko najbliżsi wiedzieli przez bardzo długi czasCzytaj dalej

Nikt nie mógł uwierzyć, że sportowiec popełnił samobójstwo

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie starała się ustalić, czy sportowiec był podżegany do targnięcia się na swoje życie. Sprawa dotyczyła samobójstwa, które popełnił Dawid Kostecki 2 sierpnia 2019 roku. Sportowiec odnosił liczne sukcesy, jednak miał również problemy z prawem. Przyczyniły się one do tego, że trafił do aresztu. To właśnie tam popełnił samobójstwo. O śledztwie wypowiedział się rzecznik prokuratury.

- W toku śledztwa przesłuchano blisko 40 świadków, przeprowadzono czynności z udziałem biegłych z zakresu medycyny sądowej, nie tylko przeprowadzających sekcję zwłok Dawida Kosteckiego, ale także obecnych na sali sekcyjnej. Przesłuchano również członków rodziny pokrzywdzonego - poinformował rzecznik prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, cytowany przez Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża - najmłodsza mama na świecieOgłoszono ją najmłodszą mamą na świecie. Ciężko uwierzyć, w jakim wieku urodziła pierwsze dzieckoCzytaj dalej

Prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję

Jak donosi Polsat News, śledztwo dotyczące samobójstwa Dawida Kosteckiego zostało umorzone przez prokuraturę. W jego trakcie nie dopatrzono się podżegania pięściarza do targnięcia się na swoje życie. Niektórzy z członków rodziny podczas przesłuchań nadmienili, że sportowiec już wcześniej próbował popełnić samobójstwo. Rzecznik prokuratury przybliżył okoliczności jego śmierci.

- W czasie zdarzenia w celi znajdowało się dwóch współwięźniów, z którymi Dawid Kostecki nie pozostawał w jakimkolwiek konflikcie. Jak wynika z zeznań więźnia, który jako pierwszy ujawnił zdarzenie, ciało Dawida Kosteckiego ułożone było w pozycji półsiedzącej. W trakcie powyższych oględzin stwierdzono dwie zmiany skórne w obrębie jego szyi. Jak wynika z opinii i zeznań biegłych, zostały one zbadane makroskopowo przez otoskop. Badania nie wykazały obecności podbiegnięć krwawych w tkance podskórnej - przekazał Marcin Saduś, cytowany przez Polsat News.

Prokuratura uznała, że w samobójstwie sportowca nie uczestniczyły osoby trzecie. Marcin Saduś wyjaśnił, czym spowodowany jest ten wniosek. Te słowa powinny rozwiać wszelkie ewentualne wątpliwości, które powstały wokół śmierci Dawida Kosteckiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiadomo, jak będą wyglądały matury 2020, jest oficjalne stanowisko ministra. Rodzice i uczniowie łapią się za głowy

2. Nie żyje uwielbiany wokalista. Zmarł w drodze do szpitala, miał 66 lat

- Z uzyskanych opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie jednoznacznie wynika, że do zgonu Dawida Kosteckiego doszło w wyniku ucisku pętli zawiązanej przez denata na szyi. W opinii nie stwierdzono żadnych zmian urazowych wskazujących na stoczoną walkę bądź obronę. W toku śledztwa zabezpieczono nagrania z kamery umieszczonej w miejscu obejmującym korytarz z celami mieszkalnymi. Analiza nagrań z monitoringu wskazuje, że nocą z 1 na 2 sierpnia 2019 r. do celi Dawida Kosteckiego nikt nie wchodził ani jej nie opuszczał - nadmienił rzecznik prokuratury, cytowany przez Polsat News.

Obrazy Pikio

(Sebastian Kuczynski/East News)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mikstura z octu jabłkowego i miodu ma zaskakujące działanie. Najlepiej pić ją przed snem
  2. Dziewczyna reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Co za ciało, od samego patrzenia można się zakochać (FOTO)
  3. W 2020 Polacy nie zjedzą truskawek ani bobu? Astronomiczna cena z pół kilo, mało kogo stać na taki rarytas
  4. Porażające informacje o Monice Zamachowskiej. Gwiazda pilnie apeluje do wszystkich
  5. Chcą odwołania Sasina, padły poważne oskarżenia. Powinien odejść?
  6. Nowe hitowe kotlety schabowe z farszem podbijają sieć. Już zachwyciły ponad milion Polaków, nie trzeba nawet ziemniaków i surówki

Szczeniaki tajemnicza skrzyniaW nocy ktoś podrzucił pod ich drzwi tajemniczą skrzynkę. Otworzyli ją i pobledliCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News