Świat sportu pogrążył się w żałobie. Nie żyje legenda piłki nożnej

Świat sportu pogrążył się w żałobie. Nie żyje legenda piłki nożnej Źródło: Pixabay

Świat sportu jest pogrążony w rozpaczy, nie żyje jedna z gwiazd piłki nożnej. Kibice z całego świata pogrążyli się w smutku i w żałobie. Mężczyzna był legendą futbolu, w mediach społecznościowych pojawił się wzruszający post na jego temat.

Świat sportu pogrążył się w ogromnej żałobie, zmarła legenda piłki nożnej. Mężczyzna pracował między innymi z Diego Maradoną, był zarówno piłkarzem, jak i trenerem. Jego śmierć wywołała ogromne poruszenie. Kibice z całego świata opłakują to smutne wydarzenie. 

Nie żyje legenda piłki nożnej, świat sportu w rozpaczy

Argentyński futbol stracił legendę piłki nożnej. W Buenos Aires zmarł Silvio Marzolini - były piłkarz oraz trener. W mediach społecznościowych pojawił się poruszający wpis Diego Maradony - jednego z najlepszych zawodników w historii, z którym miał okazję współpracować zmarły.

- To był wspaniały człowiek, mistrz jako piłkarz i jako trener. Bardzo dziękuję Silvio, spoczywaj w pokoju - napisał Diego Maradona, żegnając się ze swoim byłym trenerem. Silvio Marzolini zmarł w Buenos Aires w wieku 79 lat. Mężczyzna już za życia doczekał się swojego pomnika, który umieszczony jest w hallu stadionu Boca Juniors - La Bombonera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Silvio Marzolini został uznany za jednego z najlepszych lewych obrońców w dziejach argentyńskiej piłki nożnej. Grał w klubach takich jak Ferro Carril Oeste i Boca Juniors. W drugim z nich spędził aż 12 lat, w ciągu których zdobył pięć tytułów mistrzowskich. Grał w reprezentacji Argentyny w latach 1960-1969. Rozegrał tam 28 spotkań, między innymi w mistrzostwach świata w Chile w 1962 roku. W ciągu wszystkich spotkań strzelił jednego gola.

Dzisiaj grzeje: 1. Była żona Jacka Kurskiego przerwała milczenie. Ujawniła ostre kulisy ich rozwodu

2. Media donoszą o możliwej dymisji Szumowskiego. Minister Zdrowia komentuje

W 1981 roku, już jako trener Boca Juniors, miał w składzie takich piłkarzy jak Diego Maradona, Hugo Gatti, Oscar Ruggeri oraz Miguel Brindisi. Z nimi udało mu się wywalczyć tytuł mistrzowski. Śmierć Silvio jest ogromną stratą dla świata sportu, mężczyzna zapisał się w historii argentyńskiej piłki nożnej i z pewnością zostanie zapamiętany na lata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. COVID-19 w reprezentacji Polski. Stwierdzono nowe zakażenie, cała drużyna w kwarantannie
  2. Hitowe odkrycie, kotlety schabowe z niebywałą niespodzianką. Lepszych nie jadłeś
  3. Dramat w mazowieckim. Kobieta przedarła się przez ogień, żeby ratować swoje dzieci, nie wszyscy przeżyli
  4. Polacy dostają identyczną wiadomość, znamy treść. Są w niebezpieczeństwie, pod żadnym pozorem nie wolno odpowiadać
  5. Kulisy ślubu Jacka Kurskiego wyciekły do mediów. W pewnym momencie wszyscy zamilkli, gdy pojawiła się jedna osoba
  6. Dramat w mazowieckim. Kobieta przedarła się przez ogień, żeby ratować swoje dzieci, nie wszyscy przeżyli

Źródło: Super Express, Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News