Podczas wojskowej defilady w Warszawie z okazji Święta Wojska Polskiego upamiętniającego zwycięstwo nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, media zauważyły dziwne zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy. Część internautów widzi w zachowaniu prezydenta znudzenie i ponaglanie defilady, inni natomiast przekonują, że po prostu starał się uchronić swoją żonę przed smrodem spalin pochodzących z wojskowego sprzętu. 

Podczas dzisiejszego Święta Wojska Polskiego odsłonięto tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i walczyli z drugim okupantem jakim był Związek Sowiecki. Wręczono również medale i nominacje generalskie.

Głównym punktem obchodów Święta Wojska Polskiego była defilada wojskowa, która przejechała Alejami Ujazdowskimi. Uwagę mediów i internautów przykuł jednak nie sprzęt wojskowy wchodzący w wyposażenie polskiej armii a zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak widać w relacjach z defilady, prezydent w pewnym momencie zaczyna machać ręką i wymieniać się porozumiewawczymi spojrzeniami ze swoją żoną i towarzyszącymi mu osobami.

Część mediów i internautów odebrało zachowanie prezydenta jako znudzenie i chęć ponaglenia wolno przejeżdżającej defilady. Z kolei inni przekonują, że prezydent po prostu starał się uchronić swoją małżonkę przed wdychaniem spalin pochodzących z ciężkiego sprzętu wojskowego.

Nagranie można obejrzeć również pod tym linkiem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również