Polska spółdzielnia wprowadziła zakaz sprzątania po 19 w tygodniu i po 16 w soboty

Polska spółdzielnia wprowadziła zakaz sprzątania po 19 w tygodniu i po 16 w soboty Źródło: unsplash/The_Creative_Exchange/

Spółdzielnia postanowiła stanowczo zakazać sprzątania po wyznaczonych porach dnia. Mieszkańcy budynku byli w niemałym szoku, gdy ich oczom ukazał się nowy zapisek w regulaminie. Nie zamierzali kryć swojego niezadowolenia, co szybko spotkało się z reakcją rady nadzorczej.

Spółdzielnia krakowska najwyraźniej chciała umilić mieszkańcom życie, wprowadzając zakaz sprzątania. Chyba niejedna osoba zgodzi się, że jest to dość niecodzienna reguła, bowiem warto zaznaczyć, że niektórym czas pozwala tylko na wieczorne sprzątanie. Nic zatem dziwnego, że nowa zasada nie spotkała się ze zbyt przychylnymi opiniami. 

Polska spółdzielnia wprowadziła zakaz sprzątania 

Mieszkańcy krakowskiego Osiedla Podwawelskiego z dnia na dzień dowiedzieli się, że mają kategoryczny zakaz sprzątania: od poniedziałku do piątku po godzinie 19:00 i w soboty już po godzinie 16:00. Zakaz obejmuje korzystanie z pralek czy odkurzaczy czyli głośno działających sprzętów AGD. To jednak nie wszystko, bowiem gdy wybija ustalona godzina, mieszkańcy muszą przerwać ewentualne remonty, bowiem odgłos wiertarek czy pił również nie jest pożądany.

Okazuje się, że decyzja o nowej zasadzie regulaminu jest spowodowana hałasem, który ponoć bardzo przeszkadza sąsiadom. Odgłos pralki dochodzący zza ściany po godzinie 19:00 w dni robocze przeszakdza im w odpoczynku, dlatego zakaz sprzątania powinien być dla nich prawdziwym wybawieniem. Oczekiwania minęły się jednak z rzeczywistością. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak sprzątać kiedy nie można sprzątać? 

Mieszkańcy budynku od razu zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie sugerując, że praca i inne obowiązki niekiedy pozwalają im sprzątać tylko w godzinach wieczornych, a przy takim obrocie spraw niektórym będzie dane to zrobić dopiero podczas dnia wolnego. Kobieta zamieszkująca krakowskie osiedle wyznała, że w takiej sytuacji po godzinie 19:00 lub 16:00 nie będzie mogła nawet wypić swojej ulubionej kawy, bowiem jej ekspres działa zbyt głośno. 

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Nieprzychylne komentarze szybko spotkały się z reakcją rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Podwawelska", która tak jak szybko wprowadziła nową zasadę, jeszcze szybciej z niej zrezygnowała. 

- Przepraszam za nią. Już takiej nie będziemy podejmować - powiedziała Anna Dutka, członek rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Podwawelska".

Najlepsze newsy dnia:  

   1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
   2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
   3. Do sieci trafiło zdjęcie sześcioraczków, które wyciska łzy. Niezwykłe i wzruszające
   4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
   5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze

Źródło: tvn24 

Następny artykuł