Po 27 latach wybudziła się ze śpiączki. I zaczęła mówić

Po 27 latach wybudziła się ze śpiączki. I zaczęła mówić Źródło: Fot. Pixabay.com/12019

Śpiączka zniszczyła niemalże całe jej życie. 27 lat nie miała żadnego kontaktu ze światem, aż nagle zdarzył się prawdziwy cud. Niespodziewanie zaczęła mówić, wprawiając w osłupienie wszystkich wokół.

Śpiączka zdaniem wielu jest jeszcze gorsza niż śmierć. Tysiące ludzi uważają, że lepiej ostatecznie odejść z tego świata, niż pozostawać nieobecnym, nie mogąc nawiązać kontaktu ze światem i zrozpaczonymi bliskimi. Czasem jednak dochodzi do niewiarygodnych przełomów, których lekarze nadal nie są w stanie dokładnie wytłumaczyć. 

Powszechnie uważa się, że wieloletnia śpiączka z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniejsza do złamania. Tym razem jednak doszło do prawdziwego cudu. 32-letnia Munira Abdulla zapadła w śpiączkę po wypadku samochodowym, tracąc najlepsze lata życia i cały okres dorastania i młodości swojego dziecka. Nagle po 27 latach obudziła się i zaczęła mówić, wprawiając wszystkich w osłupienie. 

Śpiączka zabrała jej prawie całe życie. Wszystko przez makabryczny wypadek samochodowy

W 1991 roku w Emiratach Arabskich doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Munira Abdulla miała 32 lata i jechała na tylnym siedzeniu wraz ze swoim 4-letnim synkiem. Pojazd prowadził wujek chłopca, lecz nagle uderzył w niego rozpędzony autobus. Matka zasłoniła własnym ciałem swoją pociechę, dzięki czemu skończyło się jedynie na kilku siniakach. 

Niestety dużo poważniejsze konsekwencje zderzenie miało w przypadku Maniury. Doznała poważnego urazu mózgu, który skutkował kolejnymi 27 latami w śpiączce, bez kontaktu ze światem. Mimo interwencji lekarzy nie udało się jej wybudzić, a stan opisywano jeszcze do niedawna jako wegetatywny. Nikt się nie spodziewał, że już wkrótce wszystko może się zmienić. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nagle stał się cud. Obudziła się i zaczęła mówić

Jej bliscy przez cały ten czas nie tracili wiary. Mieli nadzieję, że kobieta w końcu się wybudzi i w tym celu przenieśli ją do kliniki w Londynie. Udało się tam udowodnić, że poszkodowana wciąż odczuwa ból, jednak wciąż nie znaleziono sposobu, dzięki któremu miałaby szansę się wybudzić.

Dwa lata temu, dzięki wsparciu księcia Abu Dhabi, Munira przewieziona została do szpitala w Niemczech, gdzie poddano ją intensywnej rehabilitacji. Leczenie długo nie przynosiło efektów, jednak niespodziewanie usłyszała pewnego dnia kłótnię jej syna w szpitalnym pokoju.

Dalej przez kilka dni starano się ją wybudzić za wszelką cenę, aż w końcu udało jej się wypowiedzieć imię syna, wprawiając wszystkich w osłupienie i wywołując płacz u bliskich. W końcu odzyskała zdolność mówienia, a dziś potrafi się płynnie komunikować. Choć nie odzyskała jeszcze w pełni sprawności, w końcu udało jej się powrócić do utraconego życia.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Oficjalne: Tysiące emerytów nie dostanie "trzynastki"! Chodzi o ludzi, którzy spełniają jeden warunek
  4. Cały świat czeka na poród Meghan Markle. Wróżka miała wizję, która wmurowała Brytyjczyków
  5. Nie żyje najgorszy zwyrodnialec naszych czasów. Kanibal-pedofil z 12-latką smażył ludzi na patelni
  6. Z ostatniej chwili: Rząd przedłuży rok szkolny. Będzie "ustawa maturalna"

Źródło: Wirtualna polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News