Słyszeliście o „Śpiącej Królewnie”? Jeżeli nie – uważajcie na nią. Zbiera coraz większe żniwo, zwłaszcza wśród młodych Polek. Jest niesamowicie wręcz groźna dla kobiet – prowadzi do utraty zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

„Śpiąca Królewna”, choć określenie to niesie ze sobą raczej pozytywne skojarzenia, jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Opracowana przez psychologa dieta polega na chudnięciu w czasie snu. W swojej pierwotnej wersji była innowacyjną i stosunkowo przyjemną metodą tracenia wagi. Zmodyfikowana przez środowiska proanorektyczne niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo.

Korzystające z tej metody kobiety przyjmują duże ilości środków nasennych. Na skutek ich działania potrafią przesypiać nawet… 20 godzin dziennie! Ta przerażająca dieta początkowo zakładała rezygnację z kofeiny i alkoholu na 4 godziny przed położeniem się. Jej pomysłodawca, Michael Breus zalecał 7-9 godzinny sen. Dziś psycholog jest przerażony sposobem, w jaki młode kobiety wykorzystują jego dietę.

Na forach internetowych roi się od rad, którymi wymieniają się internautki. Niektóre do leków nasennych dodają te przeciwbólowe. Starają się w ten sposób przesypiać całe weekendy.

W życiu nie pomyślałbym, że ktoś spuentuje to w formie: śpij to unikniesz posiłków i schudniesz – skomentował sprawę na łamach „Cosmopolitana” przerażony autor diety.

źródło: Cosmopolitan

...

Zobacz również

Ta makijażystka całkiem oszuka twój umysł!

Zobacz również