Specjalne spotkanie kierownictwa PiS. Podjęli decyzję bez Kaczyńskiego

Specjalne spotkanie kierownictwa PiS. Podjęli decyzję bez Kaczyńskiego Źródło: fot. youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Dziś zapadła jedna z kluczowych decyzji dla dalszej przyszłości Prawa i Sprawiedliwości. Komitet polityczny wybrał, kto otrzyma partyjną rekomendację na kandydowanie w nadchodzących wyborach na prezydentów i burmistrzów miast. Jarosław Kaczyński wciąż przebywa w szpitalu, tak więc zadecydowano bez jego obecności.

Na początku tego miesiąca, gdy Polacy odpoczywali w związku z majówką, Jarosław Kaczyński trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie specjaliści zajmują się jego schorowanym kolanem. Minęły już prawie trzy tygodnie, od kiedy prezes PiS znajduje się w placówce przy ul. Szaserów na warszawskim Grochowie, tak więc pojawiły się już informacje, jakoby nękające go dolegliwości były dużo poważniejsze. Prezes rządzi państwem ze szpitalnego łózka, a najważniejsi członkowie Rady Ministrów oraz jej prezes odwiedzają go niemal codziennie, by poradzić się w istotnych sprawach. Początkowo wydawało się, że Jarosław Kaczyński spędzi pod okiem lekarzy do siedmiu dni. Okazało się jednak, że przed jakimkolwiek zabiegiem muszą zaleczyć stan zapalny, który źle potraktowany może doprowadzić do amputacji. Szef obozu władzy nie dość, że długo nie wychodzi ze szpitala, to gdy już to zrobi, czeka go uciążliwa i długotrwała rehabilitacja. Do tego momentu partyjne życie musi odbywać się wyłącznie za jego zgodą, a nie w jego obecności.

Jarosław Kaczyński nieobecny podczas podejmowania ważnej decyzji

43. kandydatów otrzymało dziś od najważniejszych członków PiS rekomendacje przed startem w wyborach na prezydentów i burmistrzów miast, które odbędą się w tym roku. Wiadomo m.in., kto z list obozu władzy powalczy o miejsce w ratuszach Elbląga, Przemyśla, Płocka czy Częstochowy. - Była to sprawa związana z rekomendacją kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast. Było 43. kandydatów. Wszyscy otrzymali rekomendacje i niebawem te nazwiska zobaczycie państwo na naszych stronach internetowych - powiedziała mediom Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. Choć Jarosław Kaczyński nie był obecny przy podejmowaniu decyzji, kontrolował przebieg spotkania ze szpitala. Jak powiedzieli politycy Zjednoczonej Prawicy, prezes nad wszystkim osobiście czuwał. - Kandydatury były ustalone z członkami PiS i Zjednoczonej Prawicy. Dzisiejszemu konwentowi przewodził z upoważnienia pana prezesa minister Brudziński. Prezes ma się dobrze. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Nic się nie dzieje bez wiedzy prezesa. Jest w szpitalu w Warszawie. Jestem z nim w stałym kontakcie. Wszystkie bajki, że przebywa w Gliwicach czy gdzieś indziej to nieprawda. Trzymamy kciuki, by szybko fizycznie do nas wrócił - dodała Mazurek. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Komenda ujawnił listę WINNYCH jego gehenny. Mocne oskarżenia
  2. Wstrząsające słowa Jana Pawła II tuż przed śmiercią. Ukrywano je w ogromnej tajemnicy
  3. Franciszek miażdży. Teraz cały świat patrzy na abp Głódzia
źródło: wpolityce.pl Następny artykuł