„Skoro TVPiS kłamie to mamy dla was dziennik TV” – tak formacja Ryszarda Petru zapowiedziała parodię „Wiadomości TVP”, w której głosu udzielił znany z parodiowania „Dziennika Telewizyjnego” Jacek Fedorowicz.

Parodię stylizowaną na „Dziennik Telewizyjny” Jacka Fedorowicza, Nowoczesna wyświetliła w czwartek na warszawskim Skwerze Wolności Słowa, a później opublikowała na portalach społecznościowych. W opublikowanej parodii nie zobaczymy co prawda charakterystycznych scenek, które pamiętamy z programu polskiego satyryka ale pojawił się sam Fedorowicz, podkładający głos pod polityków i dziennikarzy.

W „Wiadomościach TVPiS” możemy zobaczyć „co tak naprawdę myślą” premier Beata Szydło, prezes Jarosław Kaczyński czy ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski.

Jak wyjaśnili politycy Nowoczesnej, prawdziwe „Wiadomości TVP” w ostatnich tygodniach tracą widzów, więc postanowili pomóc obozowi władzy i pokazać jak powinna wyglądać propaganda. Pomysł polityków formacji Petru nie spodobał się jednak, odpowiedzialnej za wszystkie programy informacyjne w TVP, Marzenie Paczusce, która zagroziła Nowoczesnej pozwem o wykorzystanie loga i wizerunku dziennikarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=QjqCC_YNi14

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Zobacz również

...

Zobacz również