Dla sparaliżowanej kotki nie było nadziei. Kiedy wszyscy się poddali, wydarzyła się niewiarygodna rzecz

Dla sparaliżowanej kotki nie było nadziei. Kiedy wszyscy się poddali, wydarzyła się niewiarygodna rzecz Źródło: Instagram.com _gochloego_

Sparaliżowany kot przejął weterynarzy i pracowników schroniska. Dla zwierzęcia paraliż to prawdziwy wyrok, często w takich wypadkach nie można już nic poradzić. Tak też miało być z tą kotką. Obrażenia były na tyle rozległe, że problemem dla zwierzaka miało być nie tylko poruszanie się, ale także podstawowe funkcje fizjologiczne. Nagle jednak pojawiła się nadzieja na zmianę.

Sparaliżowany kot został porzucony i przygarnięty przez schronisko. Weterynarze szybko wykryli, że zwierzę padło ofiarą przemocy. Ucierpiało tak bardzo, że zapowiadano, że kotka nie będzie w stanie chodzić. Ponadto miało mieć problemy z panowaniem nad pęcherzem, co znacznie utrudniałoby pracę potencjalnemu opiekunowi.

Sparaliżowany kot miał nie mieć żadnych szans. Do pewnego momentu

Weterynarze stwierdzili u kotki Chloe pęknięty kręgosłup. Stwierdzili, że już nigdy nie odzyska czucia w ogonie i tylnych łapach, oraz panowania nad pęcherzem. Gdy do schroniska przyszła Hannah Shaw, miłośniczka zwierząt, pojawiła się szansa. Kobieta po usłyszeniu losu zwierzęcia zdecydowała się nim zaopiekować.

Hannah Shaw zaadoptowała kotkę i postanowiła zafundować jej rehabilitację oraz wizyty u weterynarzy, którzy byli prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie. Mimo że nie zapowiadali wielkich sukcesów, zdecydowali się na rozpisanie planu rehabilitacyjnego. Z czasem zaczęły pojawiać się pierwsze postępy, które zaskoczyły nawet samych lekarzy.

Kotka robi coraz większe postępy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po miesiącach kotka zaczyna odzyskiwać czucie w brzuchu oraz częściową kontrolę nad pęcherzem. Ponadto mimo zwiotczałych tylnych łap, wyrobiła sobie odruch kopania. Zwierzę porusza się głównie za pomocą przednich łap i trzeba przyznać, że radzi sobie dosyć dobrze. Co prawda nie ma takich możliwości jak inne, zdrowe koty, ale mimo to rozpiera ją energia.

Dzisiaj grzeje: 1. O jej romansie nikt nie wiedział, Grażyna Torbicka uwiodła prawdziwą legendę. Relację zakończył fatalny wypadek
2. Profesor Simon nie dał się uciszyć TVP, teraz ujawnia niewygodne prognozy. Ma ostrzeżenie dla wszystkich Polaków

Właścicielka Chloe założyła profil na Instagramie poświęcony swojemu zwierzęciu. Można na nim obserwować, jak radzi sobie sparaliżowany kot i jakie robi postępy. Konto obserwuje już 160 tysięcy osób, a liczba postów zbliża się do dziewięciuset. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy
  2. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał
  3. Nieludzkie sceny w przedszkolu. Odebrano życie trzyletniej dziewczynce, nie mieści się w głowie
  4. Polacy poczuli się oszukani, chcą masowo zwracać produkty. Padły poważne oskarżenia, jest oświadczenie
  5. 14-latka zadzwoniła do koleżanki i wyjawiła jej przerażający sekret. Wkrótce znaleźli ją martwą, jej historią żyje cała Polska
  6. Od lat szukają w Polsce tajemniczego miejsca. Widziały je tylko trzy osoby w historii

Źródło: Wamiz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News