Spadek
pxhere/cc0
Konrad Karpiuk - 16 Stycznia 2020

Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych

Jeśli otrzymasz spadek, będziesz musiał zapłacić podatek. Co prawda podatek od spadków i darowizn funkcjonuje od dawna, ale to nie jedyny koszt jaki poniesiemy.

Teraz spadek może być obłożony podatkiem VAT. Wszystko przez nowe przepisy, które wielu osobom przejmującym majątki po zmarłej rodzinie mogą napsuć krwi. Ustawa, która wielu osobom miała pomóc, może poważnie zaszkodzić.

Jeśli otrzymałeś taki spadek, będziesz płacić. Nie tylko podatek od spadku i darowizny

W 2018 roku wprowadzono ustawę o możliwości przejmowania przedsiębiorstw w spadku. Wcześniej, jeśli właściciel firmy zmarł, oznaczało to koniec jej istnienia. Dzięki ustawie sprzed niemal dwóch lat rodzina przedsiębiorcy mogła kontynuować działalność firmy. Oczywiście wcześniej również była taka możliwość, ale wymagało to ogromnego wkładu w uporządkowanie spraw urzędowych.

psy i dzieci to idealne połączenieKamera w pokoju dziecka uchwyciła, co robi pies z malutkim chłopcem. Rodzice nie mogli uwierzyćCzytaj dalej

Wcześniej, gdy otrzymywało się spadek w postaci firmy, należało od nowa podpisać wszystkie umowy z kontrahentami i pracownikami, zmienić rachunek bankowy, NIP oraz od nowa uzyskać wszelkiego rodzaju zezwolenia, koncesje czy licencje, które firma miała jeszcze, gdy funkcjonowała za czasów byłego właściciela. Teraz wszystko pozostaje wciąż aktualne pod rządami spadkowicza. Jest jednak pewien zapis, który sprawia, że trzeba będzie zapłacić spory podatek.

Jeden błąd, który nakłada na osoby ze spadkami koszty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

magda gessler9 zdjęcie powoduje wytrzeszcz oczu. Tak NAPRAWDĘ Gessler wygląda bez makijażu i doczepówCzytaj dalej

Jak jednak podaje Gazeta Prawna, przez zmiany w ustawie o VAT, nowy właściciel firmy napotka poważny problem. Okazuje się, że po zmianie właściciela, musi zostać sporządzony spis wszystkich towarów pozostawionych przez zmarłego. Po zrobieniu tego należy uiścić od nich podatek od towarów i usług (VAT).

Dzisiaj grzeje:

1. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Według Gazety Prawnej problem polega na tym, że nie ma logicznej podstawy do płacenia podatku VAT. Towary przekazane w ramach sprawy spadkowej dalej pozostają w ramach asortymentu przedsiębiorstwa i nie zostają skonsumowane ani nie zostają nabyte dla celów prywatnych. Jednak obecny kształt ustawy, nakazuje zapłacenie dodatkowej opłaty podatkowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS będzie współpracował z komornikiem. Pomoże mu zająć pieniądze na koncie
  2. Senator milioner ŻĄDA od Karolaka małej fortuny. Aktor ma do spłaty dług
  3. Było 500 plus, teraz wprowadzane jest 500 minus? Tysiące Polaków mogą na tym stracić
  4. Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

Julia Wieniawa pokazała odważne zdjęciaJulia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłychCzytaj dalej

Źródło: Biznesinfo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News