Wywiad, w którym George Soros, podczas światowego forum ekonomicznego, ocenia sytuację w Polsce, obejrzały dziesiątki tysięcy internautów. Miliarder porównuje w nim kraj pod rządami PiS-u z Węgrami Viktora Orbana. Pod adresem Polski padają z jego strony mocne oskarżenia.

Soros wywiad zaczyna od porównania Polski do swoich rodzinnych Węgier. Wspomina, że nasza gospodarka swego czasu była jedną z najprężniej rozwijających się w Europie. Stan prosperity miał trwać do momentu, w którym polski rząd postanowił naśladować politykę Viktora Orbana. Od tej chwili, zdaniem Sorosa, Polska stała się.. reżimem.

Polska jest dużym krajem w porównaniu do Węgier. Osiągnęła wiele sukcesów. Jej gospodarka była jedną z najsilniejszych w Europie. Nowa dyktatura wzięła sobie modlitewnik od Orbana i wprowadziła jego zalecenia w życie – mówił George Soros.

Miliarder powiedział, że postawa obu państw godzi w prawa Unii Europejskiej, która zmuszona była zareagować. Soros stwierdził również, że polskie społeczeństwo „obudziło się” i pożałowało decyzji o poparciu Prawa i Sprawiedliwości.

Myślę, że polskie społeczeństwo zdało sobie sprawę że popełniło błąd nie głosując na poprzednią opcję polityczną ale na nielojalną opozycję. Polacy zagłosowali na nielojalną, antyeuropejską partię – mówił Soros.

https://www.youtube.com/watch?v=oSNqm3qiOnU

...

Zobacz również