Gazeta Wall Street Journal opublikowała właśnie oświadczenie jednego z najbogatszych na świecie inwestorów, w którym ten zapowiada spore dofinansowanie dla uchodźców. George Soros planuje wydać kilkaset milionów dolarów na firmy czy startupy należące do imigrantów.

Jak wyjaśnił 86-letni inwestor, celem tego działania jest wsparcie imigrantów przybywających do krajów Europy. Soros chce w ten sposób „dać uchodźcom wędkę zamiast ryby”. Podkreślił, że pomysł inwestowania w przedsięwzięcia imigrantów dotyczy na razie Europy, ale w przyszłości ma pojawić się kolejny plan, który wspomoże uchodźców na całym świecie.

 – Postanowiłem przeznaczyć 500 milionów dolarów na inwestycje, które dotyczyć będą potrzeb migrantów, uchodźców i społeczności, które ich przyjmują. Zainwestuję w startupy, działające już firmy, inicjatywy społeczne i inne przedsięwzięcia zakładane przez samych migrantów i uchodźców – zapowiedział miliarder.

Miliarder skrytykował też kraje Zachodu i ocenił, że te wciąż nie są przygotowane i odpowiednio wyposażone, by przyjmować całe fale imigrantów. Soros określił to jednak jako „naszą wspólną winę” i przyznał, że jak dotąd też nie wiedział jak pomóc uchodźcom.

W związku z tym inwestor poprosił o pomoc imigrantom nie tylko władze państw, ale także prywatnych przedsiębiorców. 86-latek jest zdania, że jego akcja dofinansowania dla imigrantów, zainspiruje innych do niesienia podobnej pomocy.

 – Wszystkie inwestycje, których dokonam będą własnością moich organizacji non-profit. Mają być udane – ponieważ chcę, pokazać, że prywatny kapitał też może odgrywać konstruktywną rolę w pomoc migrantom. Mam nadzieję, że moje zaangażowanie zainspiruje innych inwestorów do wzięcia udziału w tym samym dziele – skomentował Soros.

Pieniądze, które firmy Sorosa zarobią na inwestycjach, mają być później przeznaczone na finansowanie programów prowadzonych przez Fundację Społeczeństwa Otwartego – w tym programy dla migrantów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: bankier.pl
pt

...

Zobacz również