To jest Polska? Młoda kobieta zwijała się z bólu na SOR, nikt jej nie pomógł

To jest Polska? Młoda kobieta zwijała się z bólu na SOR, nikt jej nie pomógł Źródło: pxhere/CC0 Public Domain

SOR jest miejscem, w którym pacjenci powinni uzyskać natychmiastową pomoc od lekarzy pracujących w szpitalu. Przynajmniej w teorii, bo przypadek jednej z kobiet pokazuje, że nie zawsze sytuacja wygląda tak, jak powinna a chorzy nie mają pewności, że ktoś się nimi zajmie.

SOR to część szpitala, przez którą dziennie przewijają się setki pacjentów. Część z nich narzeka na poważne dolegliwości i wymaga natychmiastowej pomocy - inni jednak zgłaszają się z bólem, który nie jest na tyle groźny, by zajęli się nim lekarze. Mimo to teoretycznie chorzy zawsze mogą liczyć na błyskawiczną pomoc zgromadzonych lekarzy.

Niestety okazuje się, że pomoc poszkodowanym i chorym nie jest oczywista. Przykład jednego ze szpitali w Polsce pokazuje, że czasami wielkie cierpienie pacjentów nie działa na pracowników placówki, którzy reagują na widok nowych osób z oburzającą obojętnością. Jeden z gości szpitala postanowił nagrać sytuację, która wyjątkowo go wzburzyła. Nagranie szybko stało się bardzo popularne w Internecie.

SOR nie reagował na cierpienie pacjentki

Szpital w Dąbrowie Górniczej musi przyjmować bardzo wiele osób dziennie. Niektórzy z nich cierpią tak bardzo, że nie są w stanie czekać w kolejce i potrzebują natychmiastowej opieki lekarzy. Gdy ta jednak nie nadchodzi, trudno powstrzymać się od złości spowodowanej niemocą. Przekonała się o tym jedna z pacjentek, która zgłosiła się na SOR.

Na filmie nagranym przez jednego z uczestników zdarzenia widać zamieszanie, jakie panuje na oddziale. Pacjenci głośno narzekają na brak zainteresowania lekarzy, a ci, zamiast pomagać potrzebującym i wykonywać swoje zadania, nieustannie przechodzą obok chorych i chowają się w gabinetach, wyrażając swój brak zainteresowania problemami osób, którymi powinni się zajmować.

Najbardziej drastyczny moment nagrania przedstawia upadek jeden z kobiet, która w pewnym momencie straciła przytomność z powodu niewyobrażalnego bólu, z jakim musiała radzić sobie sama. Co ciekawe, błyskawicznie wyzwoliło to emocje wśród ludzi, którzy zaczęli wołać lekarzy, jednak samego personelu to nie ruszyło. 

SOR miejscem przerażającego zdarzenia

- Do czasu rozstrzygnięcia konkursu kierowanie szpitalem zdecydowałem się powierzyć Iwonie Łobejko, wieloletniej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. To właśnie dyrektor Łobejko zastąpi w przyszłym tygodniu Zbigniewa Podrazę, który na stanowisko dyrektora szpitala wrócił w listopadzie zeszłego roku i z końcem przyszłego tygodnia przechodzi na emeryturę - powiedział prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, okazuje się, że Zbigniew Podraza był poprzednikiem Marcina Bazylaka na stanowisku prezydenta miasta. Obecny zarządca miasta postanowił więc odsunąć od obowiązków swojego poprzednika, co nie zdarza się zbyt często.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wiśniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

źródło: naTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News